• Home
  • >
  • ورزشی
  • >
  • اولین و آخرین مدال وزنه برداری ایران در المپیک توکیو توسط علی داوودی و با رنگ نقره ای در دسته فوق سنگین به دست آمد

اولین و آخرین مدال وزنه برداری ایران در المپیک توکیو توسط علی داوودی و با رنگ نقره ای در دسته فوق سنگین به دست آمد

پیام جوان: به گزارش ورزش سه، با اینکه وزنه برداری ایران در دو دوره قبلی المپیک حسابی خوش درخشیده بود و بیش از یک طلا به نام کاروان ایران ثبت کرده بود، اما در این دوره فقط دو سهمیه به ایران اعطا شد؛ دو سهمیه ای که یکی از آن ها دیروز توسط علی هاشمی به مدال منجر نشد.

امروز اما علی داوودی در دسته فوق سنگین به مصاف غول های وزنه برداری جهان رفت. با اینکه همه می دانستند لاشا تالاخادزه، وزنه بردار گرجستانی با رکوردهای رویایی خود می تواند با فاصله مدال طلای این وزن را از آن خود کند.

همین اتفاق هم رخ داد و علی داوودی از همان ابتدا به کسب مدال نقره دل بسته بود. در حرکت یکضرب وزنه بردار جوان ایرانی توانست وزنه های 191، 196 و 200 کیلوگرمی را با موفقیت به نام خود ثبت کند؛ در شرایطی که تالاخادزه به ترتیب 208، 215 و 223 کیلوگرم را مهار کرد.

البته علی داوودی نیز نسبت به نفر سوم 10 کیلوگرم فاصله ایجاد کرد و همین اتفاق در دوضرب کمک زیادی به او کرد تا بتواند راحت تر مدال نقره را بر گردن بیاویزد.

در حرکت دوضرب داوودی با 234 کیلوگرم کار خود را آغاز کرد و توانست خیلی راحت این وزنه را به نام خود ثبت کند؛ وزنه ای که مهر تایید مدال نقره المپیک به نام او بود. در حرکت دوم اما داوودی در مهار وزنه 240 کیلوگرمی ناکام بود و نتوانست در حرکت قیچی موفق عمل کند.

در حرکت سوم نیز علی داوودی برای مهار 241 کیلوگرم روی تخته آمد و توانست با موفقیت آن را مهار کند تا یک پایان خوش را برای خودش و وزنه برداری ایران در المپیک توکیو رقم بزند.

  تیم شمشیربازی اعزامی ایران به المپیک توکیو مشخص شد

علی داوودی در مجموع رکورد 441 کیلوگرم را به نام خود ثبت کرد و مدال نقره را با اقتدار و با فاصله زیاد نسبت به وزنه بردار سوری به دست آورد؛ مدالی که اولین و آخرین مدال وزنه برداری ایران در توکیو بود.

حالا کاروان ایران بعد از طلای جواد فروغی در تیراندازی، طلای محمدرضا گرایی در کشتی فرنگی و برنز محمدهادی ساروی در کشتی فرنگی، چهارمین مدال خود را در وزنه برداری توسط علی داوودی و به رنگ نقره ای کسب کرد.

لاشا تالاخادزه هم در حرکت دوضرب رکورد 265 کیلوگرمی را به نام خود ثبت کرد تا نه تنها رکورد جهان و المپیک را در حرکت دوضرب جابجا کند؛ بلکه در مجموع نیز با 488 کیلوگرم به مدال طلا رسید و یک رکورد جاودانه خلق کرد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شویدهمراهان پیام جوان