• Home
  • >
  • زندگی
  • >
  • هشدار سازمان غذا و داروی آمریکا نسبت به عوارض تزریق واکسن جانسون اند جانسون
واکسن کرونا

هشدار سازمان غذا و داروی آمریکا نسبت به عوارض تزریق واکسن جانسون اند جانسون

پیام جوان: به گزارش دویچه وله، بروز ده‌ها مورد از یک بیماری عصبی نادر در واکسینه‌شدگان با واکسن کرونای “جانسون اند جانسون” به هشدار جدید سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) منجر شده است.

این بیماری سندرم گیلن ـ باره نام دارد و این هشدار روز دوشنبه ۱۲ جولای بعد از بروز ده‌ها مورد این بیماری در میان واکسینه‌شدگان با واکسن “جانسون اند جانسون” داده شده است.

سندرم گیلن ـ باره ناشی از یک اختلال خودایمنی است که بر سیستم عصبی تأثیر می‌گذارد.

به گفته محافل آگاه، از میان حدود ۱۲ و نیم میلیون نفری که با واکسن “جانسون اند جانسون” واکسینه شده‌اند تا کنون ۱۰۰ نفر به این بیماری با علائم فلج مبتلا شده‌اند. ۹۵ نفر به بیمارستان منتقل شده‌اند و یک نفر جان خود را از دست داده است.

سالانه بین ۳ تا ۶هزار نفر در آمریکا به این بیماری عصبی التهابی دچار می‌شوند که به ضعف عضلانی منجر شده و ممکن است باعث فلج نیز بشود.

اکثر بیماران سلامت خود را دوباره به دست آورده و بهبود می‌یابند. این بیماری در تعدادی از افرادی که واکسن آنفولانزا زده‌اند نیز مشاهده شده است.

هشدار جدید سازمان غذا و داروی آمریکا ناکامی دیگری برای واکسن “جانسون اند جانسون” محسوب می‌شود.

در آوریل سال ۲۰۲۱ بروز موارد نادری از لختگی خون‌ در زنان جوان واکسینه‌شده با این واکسن، تزریق این محصول شرکت دارویی آمریکایی “جانسون اند جانسون” را متوقف کرده بود.

  97 درصد از کارکنان سن فرنسیسکو پیش از نزدیک شدن به قانون مرتبط با اول نوامبر واکسینه شدند

دیدگاهتان را بنویسید

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شوید

Newsletter

همراهان پیام جوان