• Home
  • >
  • ورزشی
  • >
  • کناره گیری زین‌الدین زیدان سرمربی رئال از هدایت این تیم

کناره گیری زین‌الدین زیدان سرمربی رئال از هدایت این تیم

فصل ۲۱-۲۰۲۰ برای رئال مادرید و زیدان بدون جام تمام شد. رئال تا هفته های پایانی شانس قهرمانی در لالیگا و لیگ قهرمانان را داشت ولی در نهایت به توفیقی دست پیدا نکرد. رئال در لالیگا روز پایانی با وجود برد برابر ویارئال نتوانست مانع قهرمانی اتلتیکو شود و در لیگ قهرمانان نیز مغلوب چلسی در نیمه نهایی شد. کهکشانی ها در کوپا دل ری و سوپرکاپ اسپانیا نیز ناکام مانده بودند.

انتقادات از زیدان در ماه ژانویه به اوج رسید و هم رسانه ها و هم افرادی از داخل باشگاه خواهان اخراج او بودند ولی زیزو از بازی با اوئسکا و نشست خبری خشمگینانه اش ورق را برگرداند و تیم او دیگر در لالیگا شکست نخورد و با بدشانسی قهرمانی را از دست داد.

همه آن هجمه ها و فشارها در نهایت زیدان را بر آن داشت تا برای دومین بار از مربیگری رئال استعفا کند. او دیروز این مساله را به اطلاع بازیکنان و برخی مسئولان باشگاه رسانده و ساعتی پیش وارد باشگاه شد تا رودررو با فلورنتینو پرز رئیس باشگاه این مساله را مطرح کند. در نهایت مطابق انتظارات او استعفای خود را تقدیم کرد و با آن نیز موافقت شد.

این برای دومین بار است که زیدان از هدایت رئال استعفا می کند. ۳۱ می ۲۰۱۸ و تنها چند روز پس از قهرمانی شماره ۱۳ رئال در چمپیونزلیگ بود که زیدان از سمتش کناره گیری کرد و شوک سنگینی به باشگاه وارد شد. در رئال کسی تصور نمی کرد که زیدان استعفا کند ولی این بار قضیه فرق می کرد و بسیاری منتظر بودند که او پس از یک فصل بدون جام، کنار برود.

  یاشوا کیمیش، ستاره آلمانی بایرن مونیخ، در انتظار مشخص شدن تکلیف سرمربی بعدی این تیم

زیدان مارس ۲۰۱۹ به رئال برگشت و در دو سال و نیم گذشته توانست یک لالیگا و یک سوپرکاپ اسپانیا را به ویترین افتخارات باشگاه اضافه کند. زیدان در مجموع ۵ سال روی نیمکت رئال نشست و صاحب ۱۱ جام شد.

سه لیگ قهرمانان و دو لالیگا مهمترین دستاوردهای او در تیم مادریدی هستند. هت تریک او با رئال در لیگ قهرمانان بین سال های ۲۰۱۶ تا ۲۰۱۸ در تاریخ ماندگار خواهد بود.

میگل مونیوز با ۱۴ جام بیشتر از هر مربی دیگری برای رئال جام کسب کرده ولی او ۶۰۵ بار روی نیمکت رئال نشسته بود. زیدان با ۳۴۲ بار حضور روی نیمکت رئال توانست ۱۱ جام کسب کند یعنی هر ۲۳ بازی یک جام تا از این حیث موفق ترین مربی تاریخ رئال باشد.

هنوز مشخص نیست در نهایت رئال چه کسی را جانشین مرد فرانسوی خواهد کرد.

با دور شدن مکس آلگری(یوونتوس را انتخاب کرد) اکنون رائول و آنتونیو کونته بیشترین شانس را برای نشستن روی نیمکت رئال مادرید دارند.

بیانیه باشگاه در مورد استعفای زیدان:

باشگاه رئال مادرید اعلام می کند که زین الدین زیدان تصمیم به اتمام همکاری خود گرفته است. زمان این است تا ضمن احترام به تصمیم او، از تعهد، حرفه ای گری و عشقش به باشگاه در تمام این سال ها تقدیر کنیم. زیدان چه به عنوان بازیکن و چه به عنوان مربی، اسطوره باشگاه رئال مادرید است و افسانه او ادامه دار خواهد بود. او می داند که در قلب هواداران رئال است و اینجا همیشه خانه او خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شوید

Newsletter

همراهان پیام جوان