• Home
  • >
  • سیاسی
  • >
  • حمله سایبری به سایت وزارت راه و شهرسازی ایران
حمله سایبری

حمله سایبری به سایت وزارت راه و شهرسازی ایران

پیام جوان: به نقل از رادیو فردا، رسانه‌های ایران روز شنبه ۱۹ تیرماه از بروز «اختلال سایبری» در سیستم‌های کامپیوتری کارکنان وزارت راه و شهرسازی خبر دادند.

گزارش‌ها حاکی است که این اختلال پیش از ظهر امروز بروز کرد و پورتال وزارتخانه و سایت‌های زیر مجموعه آن از دسترس خارج شدند.

قاسم بی‌نیاز، رئیس مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی وزارت راه، گفت این موضوع در حال بررسی است و به زودی اطلاعیه‌ای رسمی در این‌باره منتشر می‌شود.

پایگاه خبری وزارت راه هم اعلام کرد کارشناسان فنی این وزارتخانه در حال بررسی موضوع‌اند.

این در حالی است که شب گذشته و در پی درج عنوان «لغو» در تابلوی اعلانات حرکت قطارها در ایستگاه راه آهن تهران، شرکت راه آهن ضمن تکذیب «حمله سایبری» اعلام کرد که اختلال در «حوزه بازرگانی» رخ داده است و مانعی برای تردد قطارهای مسافری و باری وجود ندارد.

خبرگزاری فارس در خبری که بعدتر آن را از وب‌سایت خود حذف کرد، احتمال حمله سایبری به سیستم‌های کامپیوتری شرکت راه آهن را مطرح کرده بود.

این خبرگزاری در گزارش حذف‌شده خود، تصویری از صفحات اعلان اطلاعات قطارها منتشر کرده بود که روی آن عبارت «تاخیر زیاد به‌دلیل حملات سایبری» به‌همراه یک شماره تلفن دیده می‌شود. گفته می‌شود که این شماره مربوط به دفتر علی خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی است.

دیدگاهتان را بنویسید

همراهان پیام جوان

با عضویت در خبرنامه پیام جوان، در ابتدای هر ماه، نسخه الکترونیکی مجله را به صورت رایگان در ایمیل خود دریافت کنید.