• Home
  • >
  • سیاسی
  • >
  • انتقاد سازمان بهداشت جهانی از روند واکسیناسیون در اروپا

انتقاد سازمان بهداشت جهانی از روند واکسیناسیون در اروپا

سازمان بهداشت جهانی روز پنج‌شنبه با انتقاد از روند کند واکسیناسیون در کشورهای اروپایی، افزایش موارد ابتلا به کرونا در نقاط مختلف این قاره را «نگران‌کننده» خواند.

به گزارش روز پنج‌شنبه، ۱۲ فروردین، در خبرگزاری فرانسه، هانس گلوکه، رئیس این سازمان در اروپا، کندی روند واکسیناسیون کرونا در این قاره را «غیرقابل قبول» خواند.

وی در ادامه در مورد طولانی‌تر شدن زمان پاندمی به علت نامتناسب بودن سرعت واکسیناسیون هشدار داده و بر افزایش روند تولید واکسن و رفع موانع واکسیناسیون در اروپا تاکید کرد.

سازمان بهداشت جهانی وضعیت همه‌گیری کرونا در اروپا را نگران‌کننده‌تر از ماه‌های پیش در این منطقه دانسته است.

پنج هفته پیش، شمار مبتلایان در اروپا در یک هفته به کمتر از یک میلیون نفر رسیده بود، اما در حال حاضر به بیش از یک میلیون و ششصد هزار نفر در هفته رسیده است.

بر اساس گزارش سازمان بهداشت جهانی، تعداد قربانیان کرونا در اتحادیه اروپا در حال نزدیک‌ شدن به یک میلیون نفر و شمار مبتلایان نزدیک به ۴۵ میلیون نفر است.

منطقه اروپایی سازمان بهداشت جهانی، شامل ۵۳ کشور و سرزمین از جمله روسیه و چند کشور آسیای میانه است.

کارشناسان هشدار می‌دهند همزمان با افزایش شمار مبتلایان، احتمال بروز انواع جدید ویروس کرونا نیز وجود دارد و به همین دلیل باید به سرعت، مانع از تکثیر و انتشار این ویروس شد.

رهبران اروپایی نیز به شدت تحت فشار افکار عمومی قرار دارند و به تازگی سران آلمان و فرانسه برای دستیابی به واکسن، با ولادیمیر پوتین، رئیس‌ جمهوری روسیه درباره واکسن اسپوتنیک وی وارد مذاکره شده‌اند.

با استفاده از گزارش‌های خبرگزاری فرانسه و رادیوفردا

دیدگاهتان را بنویسید

همراهان پیام جوان

با عضویت در خبرنامه پیام جوان، در ابتدای هر ماه، نسخه الکترونیکی مجله را به صورت رایگان در ایمیل خود دریافت کنید.