• Home
  • >
  • زندگی
  • >
  • ممنوعیت استفاده از وسایل یکبار مصرف پلاستیکی در اروپا از سوم ژوئیه

ممنوعیت استفاده از وسایل یکبار مصرف پلاستیکی در اروپا از سوم ژوئیه

در ۲۷ کشور اتحادیه اروپا از روز شنبه سوم ژوئیه تولیدات یک بار مصرف پلاستیکی از دسترس خارج خواهند شد. این امر بر اساس دستورالعمل اتحادیه اروپا که در سال ۲۰۱۹ تصویب و موعد اجرای آن برای روز سوم ژوئیه ۲۰۲۱ تعیین شد، صورت می‌گیرد.

این قانون شامل اقلام یک بار مصرف از جمله قاشق و چنگال و بشقاب پلاستیکی، لیوان پلاستیکی، نی‌نوشیدنی، گوش پاک‌کن و چوب‌های پلاستیکی متصل به بادکنک می‌شود. همچنین قطعاتی که برای نگهداشتن لیوان قهوه و لیوان‌های نوشیدنی که از پلیمرهای مصنوعی تهیه شده‌اند نیز دیگر به بازار عرضه نخواهند شد.

فروشندگانی که با این وسایل سرو کار دارند موظفند جایگزین قابل بازیافت برای آنها پیدا کنند. تولیدات یک بار مصرف که از قبل در انبارها موجود هستند اما می‌توانند همچنان فروخته شوند. انجمن صنفی فروشندگان ظروف پلاستیکی در آلمان تخمین می‌زند که مقادیر زیادی از این اقلام هنوز در دسترس است که باید به فروش برسند اما رقم دقیقی برای آن اعلام نشده است.

علاوه بر این وسایل، ظروف یک بار مصرفی که از مواد پلاستیکی بیولوژیک یا طبیعی هم تهیه شده‌اند ممنوع خواهد بود. این ظروف شامل لیوان‌های کاغذی که تنها بخش کوچکی از آنها از پلاستیک است یا با پلاستیک پوشانده شده نیز می‌شوند.

رعایت این مقررات برای تمامی کشورهای عضو اتحادیه اروپا اجباری است. اطلاعات کامل‌تر برای چگونگی اجرای این مصویه بعد از روز سوم ژوئیه اعلام خواهد شد.

بر اساس گزارش دویچه وله

دیدگاهتان را بنویسید

همراهان پیام جوان

با عضویت در خبرنامه پیام جوان، در ابتدای هر ماه، نسخه الکترونیکی مجله را به صورت رایگان در ایمیل خود دریافت کنید.