• Home
  • >
  • اقتصادی
  • >
  • رشد شبانه‌ی قیمت دلار و درهم در بازار آزاد تهران

رشد شبانه‌ی قیمت دلار و درهم در بازار آزاد تهران

پیام جوان: به گزارش اقتصادنیوز، فشار فروش همچنان در بازار دلار دیده می شود.

علت کاهش قیمت دلار در بازار دیروز
بررسی هسته مرکزی بازار ارز تهران در روز گذشته نشان می دهد که قیمت دلار به اخبار ضد و نقیض برجامی واکنش داده و از سوی دیگر افت قابل توجه نرخ دلار در بازارهای همسایه موجب عقب نشینی کانالی دلار در تهران شده بود.

قیمت دلار دیروز در تهران تقریبا بیش از ۶۰۰ تومان کاهش را تجربه کرد. البته در کنار اخبار مذاکرات هسته ای و بازارهای همسایه، شوک ریزشی نرخ حواله درهم قدرت بازیگران ارزی تهران را تقویت کرد. قیمت درهم دیروز تقریبا ۲۴۰ تومان ریزش کرد.

رشد قیمت دلار و درهم در بازار شبانه
قیمت دلار دیشب در معاملات پشت خطی رشد کرد. نرخ حواله درهم نیز نوسان صعودی را تجربه کرد. بنابراین عده ای از معامله گران معتقد بودند که احتمال رشد قیمت دلار در بازار امروز پنجشنبه ۲۷ مرداد ماه وجود دارد.

نگاه متفاوت بازار ارز به برجام
به نظر می رسد روند متفاوت قیمت ها در بازار خرد و فردایی نشان دهنده نگاه متفاوت بازیگران ارزی نسبت به احتمال توافق هسته ای باشد. عده ای از معامله گران نسبت به احیای برجام خوشبین و عده ای دیگر با اشاره به سیگنال های منفی بدبین هستند.

با این حال عده ای از معامله گران دلار با اشاره رشد اسکناس آمریکایی در معاملات پشت خطی دیشب می گفتند در صورتی که امروز سیگنال مثبتی از برجام به بازار مخابره شود احتمال اینکه قدرت کاهشی ها بیشتر شود هم وجود دارد.

  افزایش قیمت طلا همزمان با نگرانی‌های رو به رشد ناشی از کند شدن رشد جهانی

دیدگاهتان را بنویسید

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شوید

Newsletter

همراهان پیام جوان