• Home
  • >
  • اقتصادی
  • >
  • شروع به کار تعداد زیادی از کیف پول‌های بیت‌کوین‌های قدیمی پس از سال‌ها عدم فعالیت

شروع به کار تعداد زیادی از کیف پول‌های بیت‌کوین‌های قدیمی پس از سال‌ها عدم فعالیت

پیام جوان: در حالی که قیمت بیت‌کوین ۷۵ درصد کمتر از یک سال گذشته است، تعداد زیادی از بیت‌کوین‌های قدیمی پس از سال‌ها عدم فعالیت شروع به حرکت می‌کنند.

به گزارش اقتصاد آنلاین، پنج روز پیش، ۳۵۰۰ بیت کوین از سال ۲۰۱۱ برای اولین بار در ۱۱ سال گذشته منتقل شد. در بحبوحه آشوب ایجاد شده در بازار کریپتو که ناشی از صرافی FTX بود، کوین‌های قدیمی به دلایلی بیدار شده‌اند و به کیف پول‌های ناشناخته منتقل می‌شوند.

به عنوان مثال، آدرس بیت کوین “1QBG9″، ۲۵ بیت‌کوین را در ارتفاع بلاک ۷۶۲.۷۱۹ از آدرسی که در ۱۳ نوامبر ۲۰۱۱ ایجاد شد، منتقل کرد.

کمی پس از آن، ۵۰ بیت‌کوین که از سال ۲۰۱۰ غیرفعال بود، پس از بیش از یک دهه، در تاریخ 14 نوامبر خرج شد. آدرس بیت‌کوین “1LB8B” که ۵ بیت‌کوین را در ارتفاع بلاک ۷۶۳۱۴۹ جابجا کرد، در ۲۳ می ۲۰۱۰ ایجاد شد.

هر سه مورد ذکر شده، بیت‌کوین‌های ذخیره شده در آدرس‌هایی بودند که برای بیش از یک دهه غیرفعال باقی مانده بودند.

انتقال ۶۵۲۲ بیت‌کوین به ارزش بیش از ۱۰۷ میلیون دلار پس از بیش از ۵ سال غیرفعال بودن

دو روز پس از انتقال ۵۰ بیت‌کوین غیرفعال از سال ۲۰۱۰، بیت‌کوین‌ها از آدرسی که در ۳۱ جولای ۲۰۱۷ ایجاد شده بود، پس از بیش از پنج سال غیرفعال ماندن، انتقال پیدا کرد.

در حالی که این بیت‌کوین‌ها خیلی قدیمی نیستند، تحلیل‌کننده‌های بلاکچین از btcparser.com متوجه شدند که این فرد یا نهاد تقریبا ۶۵۲۲.۴۰ بیت‌کوین هزینه کرده است.

این ذخیره بیت‌کوین با محاسبه نرخ ارز امروزی، بیش از ۱۰۷ میلیون دلار ارزش دارد. آدرس بیت‌کوین “1LVBn” همچنین به حدود ۱۰ هزار بیت‌کوین که در یک آدرس ایجاد شده در ۲۹ می ۲۰۱۱ اضافه شد، متصل است.

  ارزش قیمت دلار و یورو در بازار رسمی امروز تهران - 11 خرداد

زمانی که آدرس بیت کوین 1LVBn در ۳۱ جولای ۲۰۱۷ ایجاد شد، بیت‌کوین با توجه به معیارهای statmuse.com به قیمت ۲۸۷۵ دلار در هر واحد معامله می‌شد.

این بدان معناست که قیمت بیت‌کوین‌ها پیش از به خواب رفتن به مدت ۵ سال، تنها حدود ۱۸.۷ میلیون دلار ارزش داشت. اگر ذخیره ۶۵۲۲ بیت‌کوین امروز فروخته می‌شد، مالک آن بیش از ۴۷۲ درصد سود می‌برد.

دیدگاهتان را بنویسید

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شویدهمراهان پیام جوان