• Home
  • >
  • سیاسی
  • >
  • کاخ سفید: هدف ما کاهش تنش و برقراری صلح پایدار در غزه است

کاخ سفید: هدف ما کاهش تنش و برقراری صلح پایدار در غزه است

جن ساکی، سخنگوی کاخ سفید روز جمعه درباره تشدید درگیری بین اسرائیل و فلسطینی گفت که دولت جو بایدن به دنبال کاهش تنش در این منطقه است.

به گزارش رویترز، جن ساکی که در نشست خبری صحبت می‌کرد، بار دیگر بر حق اسرائیل برای دفاع از خود تاکید کرد.

جن ساکی گفت، بگذارید اول هر چیزی بگویم که هدف رئیس جمهوری، دولت و تیم امنیت ملی تلاش برای کاهش تنش و دستیابی به یک صلح پایدار است. در تمامی تماس‌ها و مذاکراتی که داشته‌ایم از رئیس جمهوری تا سطوح پایین‌تر و گفت‌وگوهای بسیاری که با رهبران منطقه مانند رهبران فلسطین، رهبران اسرائیلی، مصری‌ها، تونسی‌ها و بسیاری از کسانی بر حماس نفوذ دارند، بر (کاهش تنش و برقراری صلح) متمرکز بوده است.

سخنگوی کاخ سفید اضافه کرد، بدیهی است که ما این مساله را از نزدیک زیر نظر داریم. ما همچنان به طور نزدیک در حال تعامل هستیم.گفت‌وگوهای بسیاری داشته‌ایم، که شاید هم غیر علنی باشند چرا که این شاید مسیر بهتری برای دستیابی به کاهش تنش در عرصه درگیری باشد.

خانم جن ساکی در پاسخ به این پرسشی که آیا جو بایدن معتقد است پاسخ اسرائیل به فلسطینی‌ها نامتناسب و نابرابر نیست٬ گفت، رئیس جمهور معتقد است که اسرائیل حق دفاع از خود را دارد.

سخنگوی کاخ سفید اضافه کرد، اگر ما حتی برای لحظه‌ای هم که شده از سیاست فاصله بگیریم، به وضوح خواهیم دید که چه در عرصه (درگیری) اتفاق می‌افتد از دست رفتن جان‌ها، از دست رفتن جان کودکان و خانواده‌ها فرقی هم ندارد که فلسطینی باشند یا اسرائیلی٬ این شرایط تراژیک و وحشتناکی را رقم زده است.

وی اضافه کرد، قطعاً به همین دلیل است که ما بر کاهش تنش در عرصه (درگیری) متمرکز شده‌ایم. این واکنش انسانی در مقابل آنچه شاهدیم است.

خانم ساکی همچنین اظهار داشت، رنجی که غیرنظامیان فلسطینی متحمل می‌شوند نتیجه اقدامات «تروریستی حماس» است که با راکتی پرانی باعث شده است که اسرائیل مجبور به پاسخ شود.

با استفاده وب سایت کاخ سفید، آسوشیتدپرس، و رادیو فردا

دیدگاهتان را بنویسید

همراهان پیام جوان

با عضویت در خبرنامه پیام جوان، در ابتدای هر ماه، نسخه الکترونیکی مجله را به صورت رایگان در ایمیل خود دریافت کنید.
Loading