• Home
  • >
  • سلامت
  • >
  • روند نزولی کرونا در ۱۵ استان
کرونا در ایران

روند نزولی کرونا در ۱۵ استان

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا، در ارتباط با وضعیت بیماری کرونا در موج چهارم و برنامه واکسیناسیون، توضیحاتی ارائه داد.

علیرضا رئیسی در حاشیه جلسه ستاد ملی کرونا اظهار داشت: ۸۰ درصد موارد شناسایی شده در پیک چهارم کرونا ویروس انگلیسی است که با سرعت بالایی رو به افزایش است.

وی افزود: خوشبختانه مردم، اصناف و بازاریان به خوبی همکاری کردند و آثار و شواهد آن این موضوع را نشان می‌دهد به طوری که در ۲۵ استان کشور وضعیت به ثبات رسیده و روند افزایش در حال کاهش است.

وی تاکید کرد: همچنین در ۱۵ استان روند نزولی شروع شده و در ۱۰ استان به اوج بیماری رسیدیم و امیدواریم طی هفته آینده به روند کاهشی آنها نزدیک شویم.

رئیسی با اشاره به اینکه در ۶ استان هنوز روند نزولی طی نشده گفت: نیاز است در استان‌های تهران، البرز، قزوین، خراسان شمالی، هرمزگان و سیستان و بلوچستان مراقبت‌های بیشتری انجام و پروتکل‌ها با دقت رعایت شود. این استان‌ها به اوج بیماری نزدیک شده‌اند و یک هفته بعد اگر پروتکل‌ها به خوبی رعایت شود سیر افزایش یابنده متوقف خواهد شد.

وی به استان‌های جنوبی اشاره کرد و گفت: استان‌های بوشهر، هرمزگان و سیستان و بلوچستان و همچنین کرمان در معرض خطر ویروس آفریقای جنوبی هستند و باید در این استان‌ها پروتکل‌ها و دستورالعمل‌ها با دقت بیشتر رعایت شود.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا با تاکید بر اینکه در حال حاضر ۱۹۸ شهر کشور در وضعیت قرمز کرونایی به سر می‌برند، گفت: ۱۵۷ شهر نارنجی، ۸۴ شهر زرد و ۹ شهر نیز در وضعیت آبی قرار دارند.

وی در مورد واکسیناسیون کرونا گفت: فاز یک واکسن به اتمام رسیده و فاز دو را نیز برای افراد بالای ۸۰ سال آغاز کردیم که امیدواریم تا پایان هفته به اتمام برسد و هفته آینده نیز واکسیناسیون ۷۵ تا ۸۰ ساله‌ها را شروع خواهیم کرد و بعد از آن نیز ۶۵ تا ۷۰ ساله را شروع می‌کنیم.

رئیسی گفت: سامانه‌ای برای واکسیناسیون طراحی شده و به زودی طراحی و اطلاع رسانی می‌شود اما فعلاً برای انجام واکسیناسیون نیاز به ثبت نام و مراجعه حضوری نیست و همکاران ما از طریق پیامک و تلفن با افراد تماس می‌گیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

همراهان پیام جوان

با عضویت در خبرنامه پیام جوان، در ابتدای هر ماه، نسخه الکترونیکی مجله را به صورت رایگان در ایمیل خود دریافت کنید.
Loading