• Home
  • >
  • ویدئوهای شما
  • >
  • فضای ملتهب و متشنج در بوکان و سنندج و حضور مردم در خیابان‌ها

فضای ملتهب و متشنج در بوکان و سنندج و حضور مردم در خیابان‌ها

پیام جوان: ویدئوهایی که امروز از بوکان و سنندج می‌رسد، فضای این دو شهر را نیز ملتهب و متشنج و حضور مردم در خیابان‌ها را گسترده نشان می‌دهد.

به نقل از رادیو فردا، تصاویر دریافتی از بوکان نشان می‌دهد که نیروهای حکومتی با بستن جاده منتهی به مراسم خاکسپاری سالار مجاور، از جان‌باختگان اعتراضات شب گذشته این شهر، به روی مردم آتش گشوده‌اند.

تصاویر دیگری که از بوکان دریافت شده نشان می‌دهد که با وجود تیراندازی‌های ممتد مأموران، معترضان وارد ساختمان شهرداری این شهر شده‌اند و کاغذهای اداری شهرداری را به بیرون از پنجره‌ها پرتاب می‌کنند.

ویدئوهایی هم منتشر شده که نشان می‌دهد امروز مردم بوکان به فروشگاه «کورش» این شهر حمله کرده‌اند و می‌گویند «چون متعلق به سپاه است».

وضعیت در سنندج نیز بسیار متشنج گزارش می‌شود و حاکی از برخورد شدید و تیراندازی مأموران به سوی مردم و به آتش کشیده‌شدن خودروهای نهادهای مرتبط با سرکوب اعتراضات به‌دست معترضان است.

مسدود کردن جاده سقز-بانه توسط سوگواران قتل دانیال پابندی، نوجوانی که شب گذشته با گلوله مأموران در سقز جان باخت، و بستن خیابان‌ها با برپایی آتش در شهر سرابله Sarableh، از توابع ایلام، از دیگر تحولاتی است که در غرب کشور جریان دارد.

  شمار کشته‌شدگان اعتراضات اخیر به دست‌کم ۲۰۱ نفر رسید

دیدگاهتان را بنویسید

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شویدهمراهان پیام جوان