• Home
  • >
  • ورزشی
  • >
  • امیر خان، قهرمان سابق بوکس جهان، اعلام کرد که از این رشته ورزشی خداحافظی کرده است

امیر خان، قهرمان سابق بوکس جهان، اعلام کرد که از این رشته ورزشی خداحافظی کرده است

پیام جوان: به گزارش ورزش سه، امیر خان که سابقه قهرمانی جهان را در کارنامه خودش دارد آخرین بار در ماه فوریه برابر کل بروک قرار گرفت و در این رقابت شکست خورد.

او حالا با انتشار پیامی در شبکه‌های اجتماعی اعلام کرد که قصد بازگشت به رینگ را ندارد. در این پیام که در صفحه رسمی توییتر او منتشر شده آمده:« زمان آویزان کرده دستکش‌هایم رسیده است. از این که چنین دوران حرفه‌ای درخشانی داشتم که 27 سال طول کشید بسیار خشنود هستم.»

امیر خان در ادامه از تمامی همراهانش در این مسیر طولانی تشکر کرده و نوشت:« می‌خواهم از صمیم قلبم از تیم‌های بسیار خوبی که با آنها کار کردم و از خانواده‌، دوستان و هواداران به خاطر عشق و حمایتی که همیشه به من نشان داده‌اند تشکر کنم.»

این بوکسور در طول دوران حضورش در رینگ بوکس در رشته سبک وزن فعالیت کرده و بارها با قهرمانانی چون کانسلو آلوارز و همچنین ترنت کراوفورد روبرو شد و در طول این مدت در 40 مبارزه‌ای که انجام داد موفق شد 34 پیروزی و تنها شش شکست را به نام خودش به ثبت برساند.
او همچنین در المپیک 2004 آتن توانست مدال نقره این رقابت‌ها را از آن خود کند. او در جولای 2009 با پیروزی برابر آندری کوتلنیک قهرمان جهان شد و دو سال بعد نیز کمربند IBF را از آن خود کرد.

  صعود ایران به دور نهایی مقدماتی جام جهانی 2022 با برد مقابل عراق

دیدگاهتان را بنویسید

همراهان پیام جوان