• Home
  • >
  • سیاسی
  • >
  • هشدار دادستانی تهران به نامزدهای انتخاباتی درباره عبور نکردن از خطوط قرمز نظام

هشدار دادستانی تهران به نامزدهای انتخاباتی درباره عبور نکردن از خطوط قرمز نظام

دادستان تهران به نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری ایران هشدار داد که از «خطوط قرمز» نظام جمهوری اسلامی عبور نکنند و در غیراین صورت با آنها برخورد خواهد شد.

علی القاصی مهر روز یکشنبه ۹ خرداد در جلسه‌ای برای هماهنگی دستگاه‌های قضایی و امنیتی در انتخابات ریاست جمهوری ایران به دادسراهای تهران دستور داد که با تخلفات احتمالی برخورد کنند.

وی در این نشست گفت که ضرورت دارد «نامزد‌های انتخاباتی در تبلیغات و سخنرانی‌ها از خطوط قرمز نظام عبور نکنند و در صورت عبور از خطوط قرمز نظام، طبق موازین قانونی قاطعانه و بدون در نظر گرفتن موقعیت و جایگاه، با آنها برخورد خواهد شد».

این مقام قضایی ایران اما توضیحی درباره «خطوط قرمز» نداد.

این دوره انتخابات ریاست جمهوری ایران با ردصلاحیت گسترده داوطلبان همراه بوده به طوری که بسیاری از گروه‌های سیاسی اصلاح‌طلب و منتقد جمهوری اسلامی می‌گویند که دیگر امکانی برای رقابت وجود ندارد.

دوره‌های پیشین نیز به جز چهره‌های اصلاح‌طلب و اصول‌گرا دیگر گروه‌ها هیچ گاه نتوانسته بودند از سد شورای نگهبان بگذرند، اما این دوره معاون رئیس جمهور کنونی، اسحاق جهانگیری، و رئیس سابق مجلس شورای اسلامی و سازمان صدا و سیما، علی لاریجانی، نیز ردصلاحیت شدند که شگفتی بسیاری از تحلیل‌گران را به دنبال داشته است.

در این حال حسین اشتری، فرمانده نیروی انتظامی ایران تهدید کرده که با تحریم‌کنندگان انتخابات برخورد خواهد شد. آقای اشتری که در جلسه‌ای با مداحان سخن می‌گفت، از آنها خواست که «همه را پای صندوق رأی» بیاورند و به نامزدی رای دهند که رهبر جمهوری اسلامی معیارهای آن را توضیح داده است.

با استفاده از گزارش‌های خبرگزاری فارس و رادیو فردا

دیدگاهتان را بنویسید

همراهان پیام جوان

با عضویت در خبرنامه پیام جوان، در ابتدای هر ماه، نسخه الکترونیکی مجله را به صورت رایگان در ایمیل خود دریافت کنید.
Loading