• Home
  • >
  • تکنولوژی
  • >
  • برای امنیت بیشتر، موقعیت‌یاب دوربین گوشی خود را غیرفعال کنید

برای امنیت بیشتر، موقعیت‌یاب دوربین گوشی خود را غیرفعال کنید

پیام جوان: شاید به دلایلی بخواهید یا مجبور باشید که عکسی را که توسط گوشی موبایل خود گرفته‌اید بر روی یک سایت بارگذاری کنید. در اینجا باید بدانید که اطلاعات آن عکس نیز با خود تصویر به سایت منتقل می‌شود؛ از جمله محل دقیقی که عکس را گرفته‌اید!

اگر موقعیت‌یاب دوربین گوشی شما غیرفعال باشد، خود به خود این موضوع منتفی می‌شود، اما در صورت روشن بودن و همچنین در صورتی که وب‌سایت مورد نظر اقدامی در جهت پاک کردن اطلاعات اگزیف (EXIF) نکند، آن وقت است که دسترسی به موقعیتی که عکس را گرفته‌اید برای همه بسیار سهل و آسان می‌شود.

البته بسیاری از سایت‌هایی که پذیرای عکس‌های کاربران‌شان هستند، اطلاعات اگزیف را حذف می‌کنند، با این حال بهترین کار این است که برای احتیاط، حواس‌تان به وضعیت موقعیت‌یاب باشد و به این نکته هم توجه کنید که اگر عکسی را که صرفا برای جایی می‌خواهید بارگذاری کنید، به هنگام گرفتن آن می‌توانید موقعیت‌یاب را غیرفعال کنید.

اما شاید برخی به دلایلی نخواهند موقعیت‌یاب گوشی خود را خاموش کنند. در این صورت می‌توانید از اپلیکیشن در گوشی و یا نرم‌افزارهای مخصوص در رایانه برای پاک کردن این اطلاعات استفاده کنید.

  قابلیت جدید اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شویدهمراهان پیام جوان