• Home
  • >
  • تکنولوژی
  • >
  • رقابت بین ری‌بن و اسنپ‌چت برای روش عینک‌های هوشمند

رقابت بین ری‌بن و اسنپ‌چت برای روش عینک‌های هوشمند

پیام جوان: به نقل از engadget، فیس‌بوک اخیرا از جدیدترین عینک هوشمند خود که ری.بن استوریز نام دارد رونمایی کرد. قابلیت‌های این عینک نظیر دوربین، میکروفون و بلندگوهای درونی آن موجب شده است که بسیاری از متخصصان آن را به عینک‌های اسنپ چت که تحت عنوان Spectacles به بازار عرضه شده اند، شبیه بدانند. حتی نام این محصول نیز تا حد زیادی یادآور اسنپ است.

با این حال عینک‌های ری.بن استوریز برای فیس‌بوک از اهمیت زیادی برخوردار است اما فروش این محصول با قیمت ۳۰۰ دلاری و وجود نام کمپانی فیس‌بوک روی جعبه اش اندکی سخت به نظر می‌رسد. البته فیس‌بوک امیدوار است که مانند اسنپ چت با این عینک بتواند آینده واقعیت افزوده را تعریف کند و عینک‌های برخوردار از دوربین نیز به این کمپانی در رسیدن به این هدف کمک خواهند کرد.

در عین حال با بررسی عمیق‌تر این دو محصول متوجه می‌شویم که هر دو کمپانی رویکرد متفاوتی را در پیش گرفته اند. در حالی که ری.بن استوریز به عینک‌های آفتابی عادی شباهت زیادی دارند اما Spectacles اصلا در ظاهر این طور به نظر نمی رسد. اسنپ چت همچنین نسبت به فیس‌بوک در گنجاندن افکت‌های واقعیت افزوده خود در داخل این عینک جدی‌تر بوده
است.

همچنین بررسی‌های به عمل آمده از اسنپ چت نشان می‌دهد که این کمپانی این روزها در تلاش است تا عینکی بسازد که بتواند از طریق آن تجربه واقعیت افزوده واقعی را به کاربر القا کند. البته گفته‌ها حاکی از آن است که این محصول فعلا برای فروش به بازار عرضه نخواهد شد.

این روزها عینک‌های آفتابی هوشمند عادی که از سیستم واقعیت افزوده برخوردار نیستند هنوز به عنوان محصولی خلاقانه و جدید شناخته می‌شوند و به همین دلیل انتظار می‌رسد که عینک‌های ری.بن استوریز به دلیل برخورداری از قابلیت هایی نظیر عکاسی یا فیلم برداری اول شخص و بلندگوهای درونی بتواند نظر کاربران را به خود جلب کند.

  تصمیم Apple برای ارائه سیستم‌عامل iOS 18 با ویژگی‌های هوش مصنوعی

مهم‌تر از همه باید به یاد داشت که طراحی این سری از عینک‌های هوشمند اپل در نوع خود بسیار عالی هستند و شباهت زیاد آنها به عینک‌های آفتابی معمولی مزیتی بزرگ تلقی می‌شود. با این حال نادیده گرفتن بدنامی فیس‌بوک در جمع آوری اطلاعات کاربران نادیده گرفتنی است و این امر زمانی بیشتر به چشم می‌آید که بدانید در حال استفاده از عینکی هستید که مانند چشمان شما همه اطلاعات را ثبت می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

آرشیو مقالات پیام جوان

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شوید

Newsletter Payam Javan

همراهان پیام جوان