• Home
  • >
  • ورزشی
  • >
  • گزارشی از مسابقات روز ۲۸ جولای تیم‌های ایرانی در المپیک توکیو

گزارشی از مسابقات روز ۲۸ جولای تیم‌های ایرانی در المپیک توکیو

پیام جوان: مسابقات امروز از سی و دومین دوره بازی‌های المپیک در توکیو امروز چهارشنبه ششم مردادماه با برگزاری مسابقات در رشته‌های والیبال و بسکتبال، تیراندازی باکمان، دوچرخه سواری تایم تریل انفرادی، تیمی شمشیربازی، بدمینتون و بوکس برای نمایندگان ایران پیگیری شد. در این روز که همه نگاه‌ها به سمت شمشیربازی تیمی ایران برای کسب اولین مدال این رشته در بازی‌ها بود با باخت یک اختلاف امتیازی ایران برابر ایتالیا همه امیدها بر باد رفت.

والیبال در عین ناباوری برابر کانادا باخت، بسکتبال با اختلاف فاحش ۱۲۰ بر ۶۶ مقابل تیم قدرتمند آمریکا متوقف شد. تنها نماینده بدمینتون ایران هم برابر چین نتیجه را واگذار کرد و از دور رقابت‌ها حذف شد. تنها رکابزن ایران هم با رتبه ۳۵ امی در تایم تریل به کار خود پایان داد و آخرین بوکسور ایران هم برابر ورزشکار قدرتمند کوبا مغلوب شد تا این روز برای کاروان ایران روز «شکست، حذف و ناکامی» باشد.

شکست کماندار ایران برابر نفر اول جهان
میلاد وزیری تنها نماینده تیروکمان ایران در بازی‌های توکیو در مرحله یک سی و دوم انفرادی مردان مقابل بریدی الیسون از آمریکا که در رتبه اول رنکینگ جهان و دارنده مدال نقره بازی‌های المپیک است قرار گرفت و با نتیجه ۶ بر صفر باخت و از دور رقابت‌ها کنار رفت.

قد بسکتبال ایران به آمریکا نرسید
تیم ملی بسکتبال ایران هم در دومین بازی خود در المپیک صبح امروز به مصاف تیم قدرتمند آمریکا رفت و با نتیجه ۱۲۰ بر ۶۶ و با ۵۴ اختلاف شکست خورد. بلند قامتان ایران به ترتیب ۲۸ بر ۱۲، ۳۲ بر ۱۸، ۲۲ بر ۱۳ و ۳۸ بر ۲۲ کوارترها را واگذار کردند. تیم ایران پیش از این برابر چک هم با نتیجه ۸۴ بر ۷۸ شکست خورده بود. ملی پوشان بسکتبال روز شنبه برابر تیم فرانسه قرار می‌گیرند.

  ژاکا چگونه لورکوزن را پیش می برد

یک شکست غیر منتظره و تلنگری به والیبال ایران
تیم ملی والیبال ایران در سومین بازی خود صبح امروز چهارشنبه به مصاف تیم کانادا رفت و در عین ناباوری ۳ بر صفر نتیجه را واگذار کرد. شاگردان آلکنو به ترتیب ۲۵ بر ۱۶، ۲۵ بر ۲۰ و ۲۵ بر ۲۲ برابر تیم کانادا شکست خوردند. والیبالیست‌های ایران دو بازی اول خود را برابر لهستان و ونزوئلا پیروز شده بودند. بازی بعدی ایران روز جمعه برابر تیم ایتالیا است. در پایان این بازی والیبالیست‌های ایران این شکست را سیلی برای به خود آمدن و بیدار شدن توصیف کردند.

شکست بدمینتون باز تاریخی ایران
ثریا آقایی دختر بدمینتون باز ایران هم در دومین بازی خود در مرحله گروهی مقابل نماینده چین با نتیجه ۲ بر صفر باخت تا از دور رقابت‌ها حذف شود. وی اولین مسابقه خود را در مرحله گروهی برابر نماینده مالدیو با پیروزی به پایان رسانده بود تا اولین برد تاریخی این رشته در بازی‌های المپیک را برای خود ثبت کند. آقایی پس از ۱۳ سال بدمینتون ایران را در بازی‌های المپیک صاحب سهمیه کرد.

آیا تلخ‌ترین تراژدی شمشیربازان با محرومیت داور التیام می بخشد؟
تیم ملی شمشیربازی ایران در اسلحه سابر یکی از امیدهای کسب مدال برای کشورمان صبح امروز در اولین مسابقه خود برابر ایتالیا قرار گرفت و با وجود نمایش یک بازی زیبا با تنها یک اختلاف امتیاز ۴۵ بر ۴۴ شکست خورد تا از راهیابی به مرحله نیمه نهایی باز بماند. تیم ایران با ترکیب علی پاکدامن، محمد عابدینی و محمد رهبری در ادامه مسابقات برابر تیم آمریکا ۴۵ بر ۳۶ پیروز شدند اما در مقابل تیم مصر ۴۵ بر ۲۴ شکست خوردند و با عنوان ششمی از مسابقات المپیک توکیو وداع کردند.

  بازیکنان تیم ملی فوتبال ایران ابراز امیدواری کردند با گروهی که تیم ملی در آن قرار گرفته بتوانند به مرحله بعدی جام جهانی صعود کنند

پس از این بازی کمیته ملی المپیک ایران و فدراسیون شمشیربازی به کمیته بازی‌ها بابت ناداوری‌های صورت گرفته در این بازی شکایت کردند که با محرومیت داور بازی ایران ایتالیا حقانیت ایران در ناداوری‌ها اثبات شد تا شاید این حکم مرهمی باشد بر شکست غیر قابل برگشت تیم ایران در این بازی‌ها!

حذف بوکسور شایسته ایران
دانیال شه‌بخش بوکسور وزن ۵۷- کیلوگرم ایران عصر امروز چهارشنبه در دومین مبارزه خود در مرحله یک هشتم مسابقات مقابل بوکسور کوبایی قرار گرفت. شه بخش برابر «آلوارز» از کوبا دارنده برنز المپیک قرار گرفت که با قبول شکست مقابل حریف قدرتمندش، از دور رقابت‌ها کنار رفت. این نتیجه در حالی رقم خورد که شه‌بخش پس از باخت در راند اول، به دلیل داشتن خونریزی از ناحیه پیشانی در راند دوم با نظر پزشک دیسکالیفه شد تا بازنده این مبارزه شود. به این ترتیب هر دو نماینده بوکس ایران از دور رقابت‌ها حذف شدند و بوکس ایران در المپیک ۲۰۲۰ تنها با یک برد و دو شکست به کار خود پایان داد.

سی و دومین دوره بازی‌های المپیک از اول تا هفدهم مردادماه در توکیو برگزار می‌شود. کاروان ایران تا کنون صاحب یک مدال طلا در این بازی‌ها شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

آرشیو مقالات پیام جوان

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شوید

Newsletter Payam Javan

همراهان پیام جوان