• Home
  • >
  • زندگی
  • >
  • ۶ عادتی که باعث سفیدی زودرس مو در شما می‌شوند!

۶ عادتی که باعث سفیدی زودرس مو در شما می‌شوند!

پیام جوان: برخی عادت‌های رایج در زندگی روزمره ما وجود دارد که می‌توانند باعث سفید زودرس مو‌های ما شوند.

با افزایش سن، مو‌ها سفید می‌شوند که این یک پدیده طبیعی است؛ با این حال اگر رنگ اولیه مو در سنین جوانی به خاکستری یا سفید تغییر کند، این می‌تواند باعث نگرانی شود.

برخی از عادت‌های رایج انسانی وجود دارد که می‌تواند باعث سفیدی مو در سنین پایین شود:

قرار گرفتن بیش از حد در معرض آفتاب: قرار گرفتن در معرض نور شدید آفتاب برای مدت طولانی یکی از دلایل مهمی است که می‌تواند باعث سفیدی زودرس مو باشد. اشعه ماوراء بنفش خورشید نه تنها برای پوست مضر است، بلکه برای مو نیز مضر است؛ بنابراین قرار گرفتن طولانی مدت در معرض آفتاب می‌تواند به مو و پوست سر ما آسیب برساند و باعث خشکی و خاکستری شدن آن شود.

فشار و استرس: استرس مزمن می‌تواند منجر به مشکلاتی از جمله بی خوابی و اضطراب شود که به نوبه خود می‌تواند منجر به بروز مشکلات مرتبط با مو شود؛ همه این عوامل می‌تواند به شدت بر رنگ مو تأثیر بگذارد و باعث سفیدی زودرس مو شود. برای درمان این مشکل، مدیتیشن را همراه با فعالیت‌هایی انجام دهید که می‌تواند به آرامش کمک کند.

از روغن مو استفاده نمی‌کنید: چرب شدن مو می‌تواند به تنظیم تولید مواد چرب مومی کمک کند که از خشکی و خارش پوست سر جلوگیری می‌کند. ماساژ پوست سر با روغن گرم باعث بهبود گردش خون، سلامت مو‌ها و سفیدی زودرس می‌شود.

مواد شیمیایی موجود در محصولات مو: برخی از محصولاتی که به حالت دادن و ظاهر مو کمک می‌کنند، صدمات زیادی به مو وارد می‌کنند، زیرا مواد شیمیایی موجود در آنها، در نهایت منجر به سفیدی مو می‌شود.

  مشکلات و عوارض نشستن بیش از حد در زنان

عدم رعایت رژیم غذایی مناسب: عدم مراقبت از تنوع منوی سالم که مصرف می‌کنیم، به طور مستقیم بر بدن ما تأثیر می‌گذارد، به خصوص اگر حاوی ویتامین و مواد مغذی ضروری نباشد که این امر می‌تواند سلامت مو را تحت تأثیر قرار دهد، در این زمینه نوشیدن آب کافی نیز مهم است.

سیگار کشیدن: سیگار کشیدن نه تنها سیستم تنفسی ما را تحت تأثیر قرار می‌دهد، بلکه یکی از دلایل اصلی سفیدی زودرس مو است. مواد موجود در سیگار می‌توانند به فولیکول‌های مو آسیب برسانند و منجر به سفیدی شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شوید

Newsletter

همراهان پیام جوان