• Home
  • >
  • اقتصادی
  • >
  • از دست رفتن اعتماد سرمایه گذاران به بازار رمزارزها با ورشکستگی صرافی FTX

از دست رفتن اعتماد سرمایه گذاران به بازار رمزارزها با ورشکستگی صرافی FTX

پیام جوان: به گزارش اقتصادنیوز، با توجه به اتفاقاتی که برای صرافی FTX به عنوان یکی از 5 کارگزاری بزرگ ارزهای دیجیتال رخ داد، اعتماد بسیاری از مردم نسبت به این بازار از دست رفته است. ورشکستگی کارگزاری FTX اتفاقی نبود که آثار آن به این زودی ها از بازار ارزهای دیجتیال کنار برود.

ارزهای دیجیتال اصولا یکی از پرریسک ترین انواع دارایی ها محسوب می شوند. از ابتدای به وجود آمدن این ارزها هم نهادهای دولتی و چهره های اقتصادی زیادی نسبت به سرمایه گذاری در این بازار هشدار دادند که به مرور و با توجه به رشد عجیب قیمت ها در این بازار، این هشدارها نادیده گرفته شدند.

اما حالا با توجه به ورشکستگی یکی از 5 کارگزاری بزرگ این صنعت، دوباره هشدارها برای سرمایه گذاران یادآور می شود که این بازار ریسک های بزرگی برای سرمایه گذاری دارد.

به همین دلیل است که از چند روز قبل تا به حال، بازار ارزهای دیجیتال منفی بوده و با وجود رشد سایر بازارهای جهانی، همچنان ارزهای دیجیتال در مسیر افت قرار دارند.

بیت کوین وارد کانال 16000 دلار شد
با افت اخیری که ارزهای دیجیتال داشته اند، قیمت بیت کوین وارد کانال 16 هزار دلار شده و هم اکنون با افت 2.5 درصدی در حدود قیمت 16800 دلار معامله می شود. بیت کوین نسبت به یک هفته گذشته بیش از 21 درصد از ارزش خود را از دست داده و افرادی که با تصور آغاز دوره صعودی این بازار دست به خرید زده بودند، همگی در زیان های سنگینی فرو رفته اند.

طی شبانه روز گذشته ارزش معاملات بیت کوین 47 میلیارد دلار بوده و ارزش بازار آن نیز 323 میلیارد دلار است.

  الاکلنگ شاخص دلار و قیمت بیت کوین

با توجه به افت اخیر، سناریویی که از مدت ها پیش از آن صحبت می شد مبنی بر اینکه قیمت تا حدود 10 هزار دلار افت می کند، دوباره بر سر زبان ها افتاده است.

اتریوم کمتر از بیت کوین افت کرد
اتریوم هم امروز منفی شده اما افت آن کمتر از افت بیت کوین بوده. بزرگ ترین آلت کوین در حال حاضر با افت یک درصدی در محدوده 1260 دلار معامله می شود.

البته میزان افت هفتگی اتریوم کم نبوده و این آلت کوین طی یک هفته گذشته 23 درصد از ارزش خود را از دست داده است.

ارزش معاملات اتریوم طی 24 ساعت گذشته 17 میلیارد دلار بوده و ارزش بازار آن رقم 154 میلیارد دلار را نمایش می دهد.

سقوط آزاد سولانا
بازار امروز وضعیت خوبی ندارد. به جز دو نماد، مابقی نمادها افت کرده اند. چین با رشد 7 درصدی و دوج کوین با رشد 6 درصدی وضعیت خوبی دارند و مابقی آلت کوین ها در فهرست 50 ارز برتر بازار با افت مواجه شده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شویدهمراهان پیام جوان