• Home
  • >
  • ورزشی
  • >
  • احتمال اضافه شدن وزنه‌برداری، پنج‌گانه و بوکس در برنامه اولیه المپیک سال ۲۰۲۸

احتمال اضافه شدن وزنه‌برداری، پنج‌گانه و بوکس در برنامه اولیه المپیک سال ۲۰۲۸

پیام جوان: به گزارش ورزش سه، با توجه به اینکه هنوز دو سال تا بازی‌های المپیک ۲۰۲۴ پاریس باقی مانده است، صحبت از بازی های ۲۰۲۸ لس‌آنجلس و احتمال اضافه شدن رشته‌های جدید در این بازی‌ها از جمله کارتینگ وجود دارد. بر اساس گزارش نشریه اسپانیایی «مارکا» چاپ مادرید؛ کمیته بین‌المللی المپیک (IOC) در سال ۲۰۲۳ باید تصمیم بگیرد که آیا وزنه‌برداری (حضور این رشته در پاریس ۲۰۲۴ تضمین‌شده است)، پنج‌گانه و بوکس را در برنامه اولیه سال ۲۰۲۸ بازگرداند یا خیر.

بر اساس این گزارش؛ تعداد پایه رشته‌های ورزشی بازی‌های المپیک پیش‌رو ۲۸ رشته از جمله کوهنوردی، اسکیت‌برد و موج‌سواری است که در پاریس برگزار خواهد شد. با این حال، تا زمانی که مجموع ورزشکاران شرکت‌کننده در این رویداد مهم ورزشی به ۱۰ هزار و ۵۰۰ ورزشکار نرسد، می‌توان رشته‌های ورزشی جدیدی را به این بازی‌ها اضافه کرد.

از ۹ فدراسیون بین‌المللی دعوت شده است تا برای حضور در بازی‌های ۲۰۲۸ لس‌آنجلس درخواست خود را ارائه دهند و برای مثال، فدراسیون جهانی کریکت قرار است در این ماه رشته ورزشی خود را معرفی و مدل برگزاری مسابقات خود را به IOC ارائه دهد.

هشت فدراسیون جهانی دیگر نیز در حال اجرای ارائه درخواست خود به کمیته بین‌‌المللی المپیک هستند که عبارتند از: بریک دنسینگ (WDSF)، بیسبال/سافت‌بال (WBSC)، فوتبال آمریکایی (IFAF)، لاکروس (WL)، کاراته (WKF)، کیک بوکسینگ (WAKO)، اسکواش ( WSF) و اتومبیل‌رانی (FIA).

آخرین مورد اضافه شده به این موارد ارسالی فدراسیون جهانی اتومبیل‌رانی است که در سال ۲۰۱۲ به طور رسمی توسط کمیته بین‌المللی المپیک به رسمیت شناخته شد. این سؤال پیش می‌آید که آنها قرار است چه مسابقاتی را به IOC ارائه خواهند کرد، اما لازم به یادآوری است که این دو نهاد قبلاً با هم همکاری داشته‌اند.

  بیست و چهارمین دوره المپیک تابستانی ۲۰۲۱ ناشنوایان در کاشیاس دوسول برزیل افتتاح شد

مسابقات اتومبیل‌رانی در بازی‌های المپیک جوانان ۲۰۱۸ در بوئنوس‌آیرس گنجانده شد. مسابقه کارتینگ برقی بخشی از برنامه به عنوان یک رویداد نمایشی بود. همه نشانه‌ها حاکی از آن است که این پیشینه دنبال خواهد شد چون کارتینگ برقی قصد دارد به اولین رویداد مسابقات اتومبیل‌رانی المپیک تبدیل شود.

دیدگاهتان را بنویسید

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شوید

Newsletter

همراهان پیام جوان