• Home
  • >
  • ایران و جهان
  • >
  • دیدار مکرون با گروهی از فعالان زن ایرانی متشکل از مسیح علی‌نژاد، رویا پیرایی، لادن برومند و شیما بابایی در کاخ الیزه

دیدار مکرون با گروهی از فعالان زن ایرانی متشکل از مسیح علی‌نژاد، رویا پیرایی، لادن برومند و شیما بابایی در کاخ الیزه

پیام جوان: امانوئل مکرون، رئیس جمهوری فرانسه روز جمعه ۲۰ آبان گروهی از فعالان زن ایرانی متشکل از مسیح علی‌نژاد، رویا پیرایی، لادن برومند و شیما بابایی در کاخ الیزه دیدار کرد.

به گزارش رادیو فردا، در بیانیه کاخ الیزه آمده است که امانوئل ماکرون در این دیدار ضمن «ادای احترام به زنان ایران»، آنها را به دلیل «انقلاب» جاری که در حال پیشبرد آن هستند، مورد تحسین قرار داد.

کارولاین فوستر، نویسنده و کارگردان فرانسوی نیز در توییتی با اشاره به دیدار مسیح علی‌نژاد و این فعالان زن با امانوئل مکرون، از سازمان «عدالت برای کردها» برای فراهم کردن این دیدار تقدیر کرده است.

رویا پیرایی دختر مینو مجیدی است که در جریان اعتراضات اخیر در کرمانشاه کشته شد. از تصویر رویا پیرایی در کنار آرامگاه مادر کشته شده‌اش، در حالی که استوار به دوربین خیره شده و گیس بریده‌اش را در دست دارد، به عنوان یکی از تاثیرگذارترین تصاویر اعتراضات اخیر در ایران یاد شده است.

لادن برومند، فرزند عبدالرحمان برومند و از موسسان بنیاد پژوهش‌های برومند٬ نیز در خصوص این دیدار در توییتی نوشته است: «زمانی وزیر خارجه فرانسه حاضر نشد در ۱ برنامه تلویزیونی در کنار دکتر بختیار حضور یابد مبادا قاتلانی چون ولایتی و رفسنجانی برنجند.امروز رئیس جمهور فرانسه دختر بهترین دوست و پیرو بختیار را پذیرفت و حقانیت بختیار و برومند را یادآوری کرد. این پیروزی را مدیون مهسا و مینو و نیکا هستیم.»

مسیح علی‌نژاد نیز در توییتی نوشته است که در دیدار با رئیس جمهوری فرانسه تاکید کرده است: «گفتم آنچه در ایران دارد اتفاق می‌افتد انقلاب است. فرانسه می‌تواند نخستین کشور باشد برای به رسمیت شناختن این انقلاب. به جای ج.اسلامی با چهره‌های اپوزوسیون در آینده دیدار کنید و اتحادیه اروپا را برای پذیرش یک ایران سکولار اماده کنید.»

  امانوئل مکرون از یک واکنش دیپلماتیک شدید علیه تهران خبر داد

دیدگاهتان را بنویسید

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شویدهمراهان پیام جوان