• Home
  • >
  • ورزشی
  • >
  • میلان و احتمال برابری با رکورد تاریخی یوونتوس

میلان و احتمال برابری با رکورد تاریخی یوونتوس

میلان اکر امشب در کسب سهمیه لیگ قهرمانان ناکام بماند، با رکورد منفی قدیمی یووه برابری خواهد کرد.

بازیکنان میلان و هواداران، شب سختی و پراسترسی را پیش رو دارند. آنها در آخرین هفته از فصل جاری سری A میهمان رقیبی سرسخت مانند آتالانتا هستند.

نبردن این بازی احتمالا به معنای از دست دادن سهمیه لیگ قهرمانان خواهد بود(اگر تیم‌های یوونتوس و ناپولی پیروز شوند). به این ترتیب شاگردان استفانو پیولی محکوم به کسب پیروزی هستند. در طرف دیگر اما نباختن در این بازی برای آتالانتا هم بسیار مهم است. این تیم اگرچه از بابت کسب سهمیه لیگ قهرمانان مطمئن شده اما در صورت قبول شکست خانگی، به رده سوم سقوط خواهد کرد و پاداش مالی‌اش کاهش قابل توجهی خواهد داشت.

میلان در حالی در این وضعیت خطرناک قرار گرفته است که قهرمان زمستانه سری A در فصل جاری شد. افت میلان در نیم فصل دوم سبب شد که این تیم اکنون در رده چهارم قرار بگیرد و اگر امشب نتواند آتالانتا را شکست دهد، به دومین تیم در تاریخ سری A تبدیل خواهد شد که در یک فصل قهرمان نیم فصل می‌شود و فصل را خارج از 4 رده بالای جدول به پایان می‌رساند. آخرین باری که چنین اتفاقی برای یک تیم ایتالیایی رخ داد، فصل 36-1935 بود که یونتوس قهرمان زمستانه شد اما فصل را در رده پنجم به پایان رساند.

تا کنون 67 درصد از تیم‌هایی که در ایتالیا قهرمان نیم فصل شده‌اند، در پایان فصل اسکودتو را برده‌اند. این درصد در عصر سه امتیازی شدن پیروزی‌ها در فوتبال به 69 افزایش پیدا کرد. میلان طی 10 سال گذشته سومین تیمی بوده است که قهرمان زمستانه سری A می‌شود و در پایان نمی‌تواند اسکودتو را کسب کند. ناپولی در فصول 16-2015 و 18-2017 چنین ناکامی را تجربه کرد و در آن دو فصل یوونتوس قهرمانی را از چنگ تیم جنوب ایتالیا درآورد.

دیدگاهتان را بنویسید

همراهان پیام جوان

با عضویت در خبرنامه پیام جوان، در ابتدای هر ماه، نسخه الکترونیکی مجله را به صورت رایگان در ایمیل خود دریافت کنید.
Loading