• Home
  • >
  • ورزشی
  • >
  • مورد باورنکردنی بوفون؛ فتح کوپا ایتالیا با پدر و پسر

مورد باورنکردنی بوفون؛ فتح کوپا ایتالیا با پدر و پسر

ممکن است جانلوئیجی بوفون تمام نشدنی به کار خود در فوتبال ادامه دهد اما می توان گفت که احتمالاً دیدار شب گذشته برابر آتالانتا آخرین بازی این اسطوره در لباس یوونتوس بود؛ مسابقه ای پایان خوشی برای او داشت و باعث می شود بوفون با قهرمانی از بیانکونری خداحافظی کند.

این ششمین قهرمانی جان لوئیجی بوفون در رقابت های کوپا ایتالیا به حساب می‌آمد. او در فصل 99-1998 یک بار با پارما این عنوان را تصاحب کرده بود و پس از آن پنج بار دیگر با یوونتوس به مقام قهرمانی کوپا ایتالیا رسید.

اما یک مورد باور نکردنی و شگفت انگیز در مورد بوفون وجود دارد. او در حالی شب گذشته کنار فدریکو کیه زا، ستاره جوان یوونتوس، جشن قهرمانی در رقابت های کوپا ایتالیا را گرفت که پیش از این و در ماه می 1999 به همراه پدر او نیز یعنی انریکو کیه زا نیز به این مهم دست یافته بود؛ یعنی درست زمانی که ستاره کنونی یووه حتی دو سال هم سن نداشت.

فدریکو کیه زا در پایان بازی در مورد بوفون گفت: ” قبل از بازی من به بوفون گفتم که تو عناوین زیادی برنده شدی اما این جام را با پدرم نیز به دست آوردی و حالا می توانی با من هم برنده آن شوی. او یک افسانه است و دلمان برایش تنگ خواهد شد.”

دیدگاهتان را بنویسید

همراهان پیام جوان

با عضویت در خبرنامه پیام جوان، در ابتدای هر ماه، نسخه الکترونیکی مجله را به صورت رایگان در ایمیل خود دریافت کنید.
Loading