• Home
  • >
  • سیاسی
  • >
  • وزیر بهداشت: رهبر ایران واکسن ایرانی کرونا می‌زند

وزیر بهداشت: رهبر ایران واکسن ایرانی کرونا می‌زند

سعید نمکی، وزیر بهداشت، می‌گوید رهبر جمهوری اسلامی قرار است واکسن ایرانی کرونا بزند و «حتی یک نفر از مسئولان جمهوری اسلامی تاکنون واکسن نزده» است.

مقام‌های وزارت بهداشت وعده داده‌اند از اواخر بهار که خط تولید داخلی واکسن کرونا شروع به فعالیت می‌کند، واکسیناسیون گسترده را شروع خواهند کرد.

تولید واکسن در داخل ایران به طور عمده در انحصار ستاد اجرایی فرمان امام، نهاد اقتصادی وابسته به دفتر رهبر جمهوری اسلامی، قرار دارد و بسیاری از مقام‌های حکومت و نمایندگان مجلس در ماه‌های گذشته بر لزوم حمایت از تولید واکسن توسط این نهاد و پرهیز از ورود واکسن‌های خارجی تاکید کرده‌اند.

این روند پس از آن شدت گرفت که علی خامنه‌ای خواستار منع ورود واکسن کرونای ساخت کشورهایی چون بریتانیا و آمریکا شد؛ اظهاراتی که بازتاب منفی زیادی در داخل و خارج از ایران داشت.

پیش از این گزارش‌هایی در شبکه‌های اجتماعی درباره واردات واکسن فایزر و استفاده برخی از مسئولان نظام از این واکسن منتشر شده بود که اظهارات تازه وزیر بهداشت ایران تکذیب تلویحی این گزارش‌ها نیز محسوب می‌شود.

با وجود افزایش یافتن شیوع کرونا و مرگ و میر ناشی از این بیماری، واکسیناسیون عمومی در ایران روند بسیار کندی دارد و میزان آن تاکنون به یک درصد جمعیت کشور هم نرسیده است.

منبع: رادیو فردا

دیدگاهتان را بنویسید

همراهان پیام جوان

با عضویت در خبرنامه پیام جوان، در ابتدای هر ماه، نسخه الکترونیکی مجله را به صورت رایگان در ایمیل خود دریافت کنید.
Loading