• Home
  • >
  • تکنولوژی
  • >
  • گزارش‌ها می‌گویند ایلان ماسک قصد دارد نزدیک به ۷۵ درصد از کارکنان توییتر را تعدیل کند

گزارش‌ها می‌گویند ایلان ماسک قصد دارد نزدیک به ۷۵ درصد از کارکنان توییتر را تعدیل کند

پیام جوان: یک هفته پس از آن که ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا، مالک توییتر شد٬ قرار است این شرکت روز جمعه ۱۳ آبان روند اخراج شماری از کارکنان و تعطیلی دفاتر این شرکت شبکه اجتماعی را اعلام کند.

به نقل از رادیو فردا، رویترز می‌گوید٬ مدیریت توییتر قرار است بامداد روز جمعه به وقت غرب آمریکا در ایمیلی به کارکنانش در خصوص اخراج و تعدیل نیرو اطلاع‌رسانی کند.

توییتر روز پنجشنبه در ایمیلی اعلام کرده است، در تلاش برای قرار دادن توییتر در مسیری سالم، روند دشوار کاهش نیروی کار جهانی خود را در روز جمعه را شروع خواهیم کرد.

طبق این گزارش، به آن دسته از کارکنان توییتر که اخراج نشده‌اند، از طریق ایمیل اطلاع‌رسانی خواهد شد.

ابعاد تعدیل نیرو در توییتر هنوز مشخص نیست اما پیشتر گزارش‌هایی از این که ایلان ماسک قصد دارد نزدیک به ۷۵ درصد از کارکنان توییتر را به منظور پرداخت بدهی‌های شرکت تعدیل کند، منتشر شده بود.

ایلان ماسک، ثروتمندترین مرد جهان، در ماه آوريل توافق اولیه برای خرید شرکت توئیتر به بهای ۴۴ میلیارد دلار را فسخ کرد و این تصمیم به یک دعوای حقوقی بین او و توئیتر منجر شد. ولی او در نهایت خرید توییتر را با همین قیمت در چهارم آبان نهایی کرد.

ایلان ماسک همچنین دو روز پیش اعلام کرد، کاربرانی که بخواهند نشان «تیک آبی» را در کنار نام کاربری توییتری خود داشته باشند، می‌بایست ماهانه هشت دلار به این شرکت بپردازند، هر چند میزان پرداخت برای «تیک آبی» در هر کشور متفاوت خواهد بود.

این تصمیم مالک اصلی توییتر واکنش‌های گسترده‌ای در پی داشته است.

  اینترنت ایران از ساعت ۱۰ صبح روز چهارشنبه دچار اختلالات عمده و در برخی نقاط کاملا قطع شده است

دیدگاهتان را بنویسید

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شویدهمراهان پیام جوان