آزمون بزرگ دلار در بازار آزاد تهران

پیام جوان: به گزارش اقتصادنیوز، بازیگران ارزی در اواخر هفته گذشته توانستند از خط قرمز بازارساز عبور کنند و قفل ۳۲ هزار و ۸۰۰ تومان را بشکنند.نرخ دلار در روز پنجشنبه گذشته تقریبا ۲۰۰ تومان بر ارزش خود افزود و به کانال ۳۳ هزار تومان رسید.

آزمون بزرگ دلار در تهران
گفته می شود در بازار پشت خطی هم نرخ دلار در محدوده ۳۳ هزار و ۵۰ تومان به فروش رسیده است. همین امر موجب شده عده ای از تحلیگران ارزی از آزمون بزرگ دلار در مرز 33 هزار تومان سخن بگویند.

دو نگاه متفاوت به روند قیمت دلار
در شرایط فعلی دو نگاه متفاوت به روند قیمت دلار در بازار امروز وجود دارد. عده ای از بازیگران ارزی با توجه به رفتار اسکناس آمریکایی در اواخر هفته گذشته در انتظار افزایش مجدد قیمت دلار هستند. قیمت دلار هرات هم در معاملات پشت خطی به آرایش صعودی به خود گرفت و انتظارات صعودی برای دلار در بازار امروز را تقویت کرده است است.

قیمت دلار دنده معکوس می زند؟
با این حال عده ای دیگر می گفتند رفتار دلار در هفته گذشته به خوبی نشان می دهد که نهاد مرکزی بازارساز به شدت به دفاع از مرز 32 هزار و 800 تومان نموده است.به عقیده آن ها در صورتی که بازار ساز امروز با قدرت وارد بازار شود و نسبت به عرضه ارز اقدام کند احتمال دنده معکوس قیمت دلار وجود خواهد داشت.

کسب سود در بازار دلار
اگر بازارساز بتواند مانع از نفوذ دلار به بالای محدوده ۳۳ هزار و ۳۰۰ تومان شود، می توان انتظار داشت که برخی معامله گران از خریدهای پیشین خود کسب سود کنند و با قرار گرفتن در موقعیت فروش، کار دلار برای بازگشت به کانال پایین تر را راحت تر کنند

  قیمت دلار در هفته گذشته، رکورد سال جاری را ارتقا داد

دیدگاهتان را بنویسید

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شویدهمراهان پیام جوان