• Home
  • >
  • ایران و جهان
  • >
  • معاون استانداری فارس، از مرگ عامل حمله به حرم شاهچراغ شیراز خبر داد

معاون استانداری فارس، از مرگ عامل حمله به حرم شاهچراغ شیراز خبر داد

پیام جوان: معاون استانداری فارس شامگاه جمعه، ششم آبان‌ماه، از مرگ عامل حمله به حرم شاهچراغ در شیراز خبر داد.

به گزارش رادیو فردا، این خبر را پیشتر در روز پنج‌شنبه خبرگزاری فارس وابسته به سپاه پاسداران به عنوان «شنیده‌ها»ی خود منتشر کرده، اما گفته بود که هنوز از طرف مقامات تایید نشده است.

خبرگزاری فارس در خبر خود همچنین نام فرد مهاجم را «حامد بدخشان» قید کرده بود، اما مقام استانداری به جزئیاتی از هویت این فرد اشاره نکرده است.

یک روز بعد، خبرگزاری‌های ایران در شامگاه جمعه به نقل از اسماعیل محبی‌پور، معاون سیاسی، امنیتی استاندار فارس، نوشتند که عامل حمله به حرم شاهچراغ که پیشتر اعلام شده بود به بیمارستان منتقل شده، جان باخته است.

رسانه‌های ایران روز چهارشنبه، چهارم آبان‌، از «حمله تروریستی» به حرم شاهچراغ در شیراز خبر دادند و بعدتر اعلام کردند که در جریان این اقدام دست‌کم ۱۳ نفر کشته و ۳۰ نفر مجروح شدند.

شبکه خبر صداوسیما روز جمعه تعداد قربانیان حادثه را ۱۵ نفر اعلام کرد.

یک روز پس از انتشار این خبر که با شک و تردیدهای زیادی به‌ویژه در شبکه‌های اجتماعی همراه بود، گروه داعش مسئولیت آن را بر عهده گرفت.

حمله به شاهچراغ در روز چهلم جان باختن مهسا امینی روی داد و برخی مخالفان جمهوری اسلامی در شبکه‌های اجتماعی مدعی‌اند این حمله برای منحرف کردن افکار عمومی و در جهت سرکوب اعتراضات انجام شده است.

ابراهیم رئیسی روز پنج‌شنبه در سفر استانی خود به زنجان با «اغتشاش» خواندن اعتراضات ضدحکومتی جاری در ایران گفت: «اغتشاش و بی‌نظمی زمینه حرکت‌های تروریستی را فراهم می‌کند.»

  ترزا می به زودی برنامه زمانی کناره گیری اش را اعلام می کند

دیدگاهتان را بنویسید

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شویدهمراهان پیام جوان