• Home
  • >
  • ایران و جهان
  • >
  • گزارش‌ها از بلاتکلیفی ۴۸ زندانی زندان اوین در قرنطینه رجایی‌شهر خبر می‌دهند

گزارش‌ها از بلاتکلیفی ۴۸ زندانی زندان اوین در قرنطینه رجایی‌شهر خبر می‌دهند

پیام جوان: خبرهای رسیده به رادیو فردا حاکی است که ۴۸ نفر از زندانیان بند هشت زندان اوین اکنون در قرنطینه زندان رجایی‌شهر و در شرایط بلاتکلیفی نگهداری می‌شوند.

برخی از زندانیان سیاسی در تماس‌هایی که گرفته‌اند اعلام کرده‌اند که مشاهدات عینی آنها نشان می‌دهد کشته‌شدگان واقعه تازه در اوین بسیار بیشتر از رقم هشت نفری است که قوه قضائیه اعلام می‌کند. یکی از این زندانیان از دست‌کم وجود ۱۱ جنازه خبر دارد.

این زندانیان در تماس تازه خود گفته‌اند که سرهنگ محمودی، رئیس اندرزگاه [که فرمانده یگان حفاظت سازمان زندان‌ها است]، زندانیان را با دست و پای بسته به‌شدت ضرب‌وشتم کرده و «بسیاری حال خوبی ندارند و امکانات درمانی هم نیست.»

روز گذشته نیز یکی دیگر از زندانیان سیاسی زندان اوین در روایتی که به دست رادیو فردا رسیده، شلیک به زندانیان با گلوله‌های جنگی و ساچمه‌ای و ضرب و شتم شدید آن‌ها توسط ماموران امنیتی را تایید کرده بود.

بر اساس اظهارات این زندانی، «سرهنگ محمودی، رئیس بند، ۴۰ الی ۵۰ تن از زندانیان سیاسی بند هشت را با شیوه خیلی بدی با باتوم کتک زده و آن‌ها را برده‌اند.».

او همچنین افزود که «سرهنگ محمودی دیشب در حالی‌که با باتوم به سر بچه‌ها می‌زد، تهدید کرد: «مادرتان را به عزای‌تان می‌نشانم، روز مرگ تک تک شماها فرا رسیده است».

  واکنش اولین قهرمان ایرانی در مسابقات جهانی تکواندو به حوادث اوین

دیدگاهتان را بنویسید

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شویدهمراهان پیام جوان