آلبانی روابط خود را با ایران قطع کرد

پیام جوان: به گزارش رادیو فردا، نخست‌وزیر آلبانی روز چهارشنبه ۱۶ شهریور اعلام کرد که کشورش روابط خود را با ایران قطع کرده و به دیپلمات‌های ایرانی دستور داده است که آلبانی را ترک کنند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، اِدی راما گفت که این تصمیم در ارتباط با نتیجه تحقیقات دربارهٔ حمله سایبری که ماه ژوئیه در آن کشور رخ داده، اتخاذ شده است.

نخست‌وزیر آلبانی در بیانیه‌ای ویدئویی که برای رسانه‌ها ارسال شد، گفت که «دولت تصمیم گرفته است که روابط دیپلماتیک خود را با جمهوری اسلامی ایران پایان دهد» و در این رابطه به دیپلمات‌ها و کارکنان سفارت ایران دستور داده است تا ظرف ۲۴ ساعت این کشور را ترک کنند.

آقای راما گفت: «این واکنش شدید… کاملاً متناسب با شدت و خطر حمله سایبری است که تهدید به فلج کردن خدمات عمومی، پاک کردن سیستم‌های دیجیتال و هک کردن سوابق دولتی، سرقت ارتباطات الکترونیکی داخلی دولت و ایجاد هرج و مرج و ناامنی در کشور کرده بود.»

راما گفت: «هیئت وزیران در مورد قطع روابط دیپلماتیک با جمهوری اسلامی ایران تصمیم‌گیری کرده‌است.»

ادی راما جمهوری اسلامی ایران را متهم کرد که در ۱۵ ژوئیه حمله‌ای سایبری علیه نهادهای آلبانیایی را به منظور «فلج کردن خدمات عمومی و هک داده‌ها و ارتباطات الکترونیکی سامانه‌های دولتی» انجام داده است.

راما افزود: «حمله یادشده ناکام ماند و خسارات وارده در مقایسه با اهدافی که متجاوزان داشتند، حداقل است. همه سیستم‌ها کاملاً عملیاتی شده‌اند و هیچ گونه حذف غیرقابل برگشت داده‌ها رخ نداد.»

  "امنیت سرمایه گذاری" در کشور کاهش یافت!

دیدگاهتان را بنویسید

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شویدهمراهان پیام جوان