• Home
  • >
  • ورزشی
  • >
  • تصمیم نهایی برگزارکنندگان المپیک توکیو: حضور تماشاگران داخلی در المپیک قطعی است

تصمیم نهایی برگزارکنندگان المپیک توکیو: حضور تماشاگران داخلی در المپیک قطعی است

حضور یا عدم حضور تماشاگران داخلی در بازی های المپیک موضوعی بود که برای تصمیم گیری در رابطه با آن امروز دوشنبه نشست آنلاینی میان پنج نهاد برگزارکننده این بازی ها از جمله کمیته بین المللی المپیک و دولت های کلانشهرهای ژاپن و توکیو برگزار شد.

در این نشست که «توماس باخ» رئیس کمیته بین المللی المپیک و «وریکو کویکه» فرماندار توکیو هم در آن شرکت داشتند سیاست حضور محدود تماشاگران داخلی برای بازی های المپیک نهایی شد.

بر این اساس مصوب شد که در جریان بازی های المپیک حداکثر ۱۰ هزار تماشاگر اجازه ورود به هر مکان بازی را داشته باشند البته به شرطی که این تعداد از ۵۰ درصد ظرفیت یک مکان بیشتر نشود.

سایت kyodo news با اعلام این مطلب تاکید کرده که همچنان انتظار می رود در صورت بدتر شدن وضعیت عفونت قبل یا بعد از شروع بازی های المپیک در ۲۳ جولای (اول مردادماه) گزینه برگزاری بازی ها بدون تماشاگر مورد توجه باشد.

تاکنون بلیت ۴۲ درصد از کل صندلی های سالن هایی که محل برگزاری رقابت های این دوره بازی ها هستند به فروش رفته است. البته بلیت های خریداری شده برای برخی از رویدادها از ۵۰ درصد ظرفیت سالن عبور کرده اند.

در همین رابطه «سیکو هاشیموتو»، رئیس کمیته برگزاری بازی های المپیک در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت که قرعه کشی جدیدی انجام خواهد شد برای اینکه مشخص شود چه کسی مجاز است بازی ها را از نزدیک تماشا کند.

دیدگاهتان را بنویسید

همراهان پیام جوان

با عضویت در خبرنامه پیام جوان، در ابتدای هر ماه، نسخه الکترونیکی مجله را به صورت رایگان در ایمیل خود دریافت کنید.