• Home
  • >
  • ایران و جهان
  • >
  • تایید رسمی قطع موقت دسترسی ایرانیان خارج از کشور به سامانه‌های بانکی ایران به‌منظور پیشگیری از حملات سایبری

تایید رسمی قطع موقت دسترسی ایرانیان خارج از کشور به سامانه‌های بانکی ایران به‌منظور پیشگیری از حملات سایبری

پیام جوان: به گزارش رادیو فردا، خبرگزاری دولتی ایرنا روز دوشنبه، ۱۳ تیر، از «قطع موقت» دسترسی ایرانیان خارج از کشور به سامانه‌های بانکی ایران به‌منظور «پیشگیری از حملات سایبری» خبر داد.

در پی انتشار برخی خبرها از محدودیت دسترسی ایرانیان به سامانه‌های بانکی ایران از خارج از کشور، این خبرگزاری نوشت «محدودیت‌های اعمال‌شده به توصیه مراجع ذی‌صلاح و در راستای مقابله با تهدیدات سایبری» انجام شده است.

ایرنا نامی از این «مراجع دی‌صلاح» نبرد اما افزود که این اقدام «صرفاً در خصوص تعداد محدودی از بانک‌هاست که بیشترین اتصال خارج از کشور به سامانه‌های بانکی اعم از اینترنت‌بانک و همراه‌بانک را دارند».

حملات سایبری به زیرساخت‌های مهم و حساس در ایران در سال‌های اخیر افزایش چشمگیری داشته است؛ حمله‌هایی که اغلب آن‌ها را جمهوری اسلامی به اسرائیل منتسب می‌کند.

در تازه‌ترین موارد، ششم تیرماه خبر رسید که حمله سایبری به سه کارخانه بزرگ فولاد ایران در خط تولید این مجتمع‌های صنعتی اخلال ایجاد کرده است.

پیش از آن نیز، در روز ۱۲ خرداد، وب‌سایت‌ها و سامانه‌های شهرداری تهران در نتیجه یک حمله سایبری از دسترس خارج شدند.

خبرگزاری ایرنا گفته است محدودیت ایجادشده برای دسترسی ایرانیان خارج از کشور به سامانه‌های بانکی «موقت» است، اما زمان رفع محدودیت‌ها را اعلام نکرده است.

با استفاده از خبرگزاری ایرنا و وب‌سایت رادیو فردا

  Warriors’ small ball ‘lineup of death’ is no longer lethal

دیدگاهتان را بنویسید

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شویدهمراهان پیام جوان