• Home
  • >
  • ایران و جهان
  • >
  • پیشی گرفتن صادرات گاز مایع آمریکا به اروپا از کل صادرات گاز روسیه به این اتحادیه

پیشی گرفتن صادرات گاز مایع آمریکا به اروپا از کل صادرات گاز روسیه به این اتحادیه

پیام جوان: به گزارش رادیو فردا، فاتح بیرول مدیر اجرایی آژانس بین‌المللی انرژی روز جمعه ۱۰ تیر ماه با انتشار توئیتی به کاهش صادرات گاز روسیه به اروپا اشاره کرده و گفت برای اولین بار صادرات گاز مایع آمریکا به اروپا از کل صادرات گاز روسیه به این اتحادیه پیشی گرفت.

وی گفت افت صادرات گاز روسیه به اروپا بیانگر لزوم تلاش بیشتر اتحادیه برای کاهش اثرات آن در تقاضای گاز زمستانی اتحادیه اروپا است.

آمریکا در ماه گذشته حدود ۵ میلیارد متر مکعب گاز تحویل اروپا داده است.

روسیه قبل از تحریم‌های غرب، سالانه ۱۵۰ میلیارد متر مکعب گاز از طریق خطوط لوله و ۱۴ تا ۱۸ میلیارد متر مکعب گاز مایع به اروپا صادر می‌کرد که معادل ۴۰ درصد از گاز مصرفی اتحادیه اروپا بود.

روسیه طی هفته‌های گذشته صادرات گاز به برخی کشورهای اروپایی را کاهش داده و برای برخی دیگر تحویل گاز را به طور کامل متوقف کرده است؛ موضوعی که کشورهای اروپایی از آن به عنوان ابزار فشار روسیه علیه غرب یاد کرده‌اند.

مصرف گاز اروپا در زمستان دو برابر فصول گرم سال است و هم‌اکنون برای ذخیره گاز در انبارهای زیرزمینی تلاش می‌کند. اتحادیه اروپا برنامه داشت که تا زمستان انبارهای زیرزمینی ذخیره گاز را ۹۰ درصد پُر کند، اما افت صادرات روسیه باعث به هم خوردن این برنامه شد.

آمریکا پارسال سهمی ۶.۶ درصدی در واردات گاز اروپا داشت.

با استفاده از گزارش‌های بلومبرگ، سایت کمیسیون اروپا و شبکه اجتماعی توییتر – رادیو فردا

  UN Chief says ‘total disaster’ if warming not stopped

دیدگاهتان را بنویسید

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شویدهمراهان پیام جوان