• Home
  • >
  • ورزشی
  • >
  • افزایش همکاری های دو جانبه از سوی رییس فدراسیون جهانی به هادی ساعی

افزایش همکاری های دو جانبه از سوی رییس فدراسیون جهانی به هادی ساعی

پیام جوان: به گزارش “ورزش سه” و به نقل از روابط عمومی فدراسیون تکواندو؛ هادی ساعی برای اولین بار بعد از انتخاب به عنوان رئیس فدراسیون تکواندو ایران، روز گذشته به همراه اصغر رحیمی مدیر فنی تیم‌های ملی و رئیس کاروان ورزشی ایران در بازی‌های همبستگی کشورهای اسلامی با حضور در مقر WT در سئول با «چانگ وون چو» رئیس فدراسیون جهانی تکواندو دیدار و گفت‌وگو کردند.

در این جلسه هادی ساعی رئیس فدراسیون تکواندو ایران ضمن ارائه گزارشی از شرایط تکواندو ایران، برنامه‌های آتی خود برای حضور پرقدرت تکواندو ایران در سطح تکواندو جهان طی 4 سال آینده را تشریح کرد.

دکتر «چو» رئیس فدراسیون جهانی نیز با ابراز خرسندی از برگزاری این جلسه عنوان کرد: مبارزات هادی ساعی را سال‌ها در میادین مهم جهانی و المپیک مشاهده کرده و لذت بردم. ساعی را چون فرزند خود دوست دارم و بدون شک حضور یکی از نامداران تکواندو دنیا با 2 طلا و یک برنز المپیک در رأس فدراسیون تکواندو ایران باعث شکوفایی این رشته خواهد شد. فدراسیون جهانی هر گونه کمکی که لازم باشد انجام خواهد داد تا تکواندو ایران چون گذشته در سطح جهان به عنوان یکی از کشورهای مطرح دنیا حاضر شود.

وی که از درخشش تیم بانوان ایران و کسب عنوان قهرمانی آسیا مطلع شده بود، با تبریک این عنوان ارزشمند به ساعی اظهار داشت: کسب این عنوان با توجه به محدودیت‌هایی موجود خیلی با ارزش است و این قهرمانی ثابت می‌کند که تکواندو ایران پتانسیل بالایی دارد و پیشنهاد می‌کنم که ایران میزبانی مسابقات تکواندو زنان کشورهای اسلامی را برعهده بگیرد.

این پیشنهاد دکتر «چو» با استقبال رئیس فدراسیون تکواندو ایران همراه شد و عنوان کرد: این میزبانی باعث افتخار جامعه ورزش ایران اسلامی است و از اعتماد فدراسیون جهانی تشکر می‌کنم.

  آنری: حتی حاضرم چمن استادیوم امارات را کوتاه کنم

ساعی ارائه پاسخ قطعی را به بازگشت به تهران، بررسی شرایط و مشورت با مسئولان ورزش ایران منوط کرد.

رئیس فدراسیون جهانی در این جلسه در خصوص بازی‌های همبستگی کشورهای اسلامی در گفتگو با اصغر رحیمی سرپرست کاروان ورزشی ایران در این بازی‌ها ابراز امیدواری کرد بتواند با حضور در قونیه این رقابت‌ها را از نزدیک تماشا کند.

در پایان این جلسه رئیس فدراسیون تکواندو ایران از دکتر «چو» دعوت کرد تا با سفر به تهران از امکانات تکواندو ایران بازدید بعمل آورد که مورد قبول رئیس فدراسیون جهانی قرار گرفت و مقرر شد در خصوص تاریخ آن هماهنگی‌های لازم صورت گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شویدهمراهان پیام جوان