• Home
  • >
  • ورزشی
  • >
  • مقررات جدید اتحادیه جهانی کشتی با هدف تهاجمی‌تر ‌کردن مسابقات

مقررات جدید اتحادیه جهانی کشتی با هدف تهاجمی‌تر ‌کردن مسابقات

پیام جوان: اتحادیه جهانی کشتی قصد دارد مقررات جدیدی را بر علیه خودداری فرنگی‌کاران از شیوه تهاجمی در مسابقات آزمایش کند.

به گزارش مهر، محمد مصلایی پور رئیس کمیسیون داوران کشتی کشور و عضو کمیسیون داوران اتحادیه جهانی با اعلام این خبر گفت: اتحادیه جهانی این شیوه جدید را به تمامی فدراسیون‌های ملی اعلام کرده و در صورت موفق بودن، در رقابت‌های پیش رو از آن استفاده خواهد کرد.

مصلایی پور مقررات آزمایشی جدید را به شرح زیر اعلام کرد:

از آنجایی که بسیاری از کشتی گیران در کشتی فرنگی در تمام رده‌های سنی از شرکت در کشتی تهاجمی خودداری می‌کنند، مانند:

– حالت سینه به سینه را رعایت نمی‌کنند.
– قصدی برای اجرای فن ندارند.
– استفاده از تاکتیک برای بهره مندی از آخرین امتیاز در مسابقات که نتیجه آن به ۱- ۱ ختم می‌شود.
(متأسفانه هواداران شاهد چنین کشتی‌های ضعیفی در مسابقات بازی‌های المپیک ۲۰۲۱ توکیو و مسابقات قهرمانی اروپایی بزرگسالان ۲۰۲۲ بوده اند که در آن هر دو کشتی گیر به طور کامل از هرگونه تماس در تایم اول مبارزه خودداری می‌کردند.)
بنابراین اتحادیه جهانی، برای ترویج مسابقات کشتی تهاجمی و جذاب تصمیم گرفته است، اقدامات زیر را به صورت آزمایشی در دو مسابقه جایزه بزرگ اسپانیا و تورنمنت بین المللی لهستان اعمال نماید:
– اگر هر دو کشتی گیر همانطور که در مثال بالا توضیح داده شد از هرگونه تماس با حریف خودداری کنند، مسابقه بلافاصله قطع خواهد شد و هر دو کشتی گیر باید کارت زرد دریافت کنند، در صورت تداوم این رفتار هر دو ورزشکار کارت قرمز دریافت خواهند کرد که از مسابقات محروم خواهند، شد.
– این روش در زمان‌هایی که فقط یک کشتی گیر از تماس امتناع می‌کند نیز، می‌تواند اعمال گردد.

  احتمال عدم تمدید الخاندرو بالده، مدافع چپ جوان بارسا با این تیم

پس از پایان این دو مسابقه، اتحادیه جهانی نتایج این اقدامات را ارزیابی کرده و بر اساس آن تصمیم نهایی را به همه فدراسیون‌ها ابلاغ خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شویدهمراهان پیام جوان