• Home
  • >
  • ایران و جهان
  • >
  • مذاکرات بین ایران و آمریکا با میانجی‌گری اتحادیه اروپا در روزهای آینده از سر گرفته خواهد شد

مذاکرات بین ایران و آمریکا با میانجی‌گری اتحادیه اروپا در روزهای آینده از سر گرفته خواهد شد

پیام جوان: به گزارش رادیو فردا، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و هماهنگ‌کننده اروپایی مذاکرات احیای برجام بعد از ظهر شنبه چهارم تیرماه پس از دیدار با وزیر خارجه ایران در تهران اعلام کرد که مذاکرات بین ایران و آمریکا با میانجی‌گری اتحادیه اروپا در روزهای آینده از سر گرفته خواهد شد.

جوزپ بورل در رشته‌توییتی ضمن اعلام توافق با ایران برای بازگشت به میز مذاکرات هسته‌ای در وین افزود که «توافق باید همین حالا نهایی شود».

جوزپ بورل، رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا روز شنبه برای گفت‌وگو با مقام‌های ایرانی وارد تهران شد و در بدو ورود با حسن امیرعبداللهیان، وزیر خارجه جمهوری اسلامی، دیدار کرد.

سفر از پیش تعیین نشده آقای بورل به تهران با هدف زمینه‌چینی برای از سرگیری گفت‌وگوهای احیای برجام صورت گرفته است که از سه ماه پیش به دلیل اختلاف نظر‌ها میان ایران و ایالات متحده متوقف مانده است.

این اولین سفر مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا به تهران از زمان روی کار آمدن دولت ابراهیم رئیسی است، و آقای بورل ساعاتی پیش از سفر به تهران در توئیتی نوشته بود که تنها راه برای بازگشت به اجرای کامل توافق (هسته‌ای) و معکوس کردن تنش‌های کنونی دیپلماسی است.

  تلاش معاون قوه قضائیه جمهوری اسلامی برای بیان روایت دیگر از اعتراضات گسترده مردم در ایران

دیدگاهتان را بنویسید

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شویدهمراهان پیام جوان