• Home
  • >
  • ویدئوهای شما
  • >
  • اعتراض کسبه و بازاریان سه راه امین حضور تهران هم‌زمان با تجمعات بازنشستگان تأمین اجتماعی در شماری از شهرهای ایران

اعتراض کسبه و بازاریان سه راه امین حضور تهران هم‌زمان با تجمعات بازنشستگان تأمین اجتماعی در شماری از شهرهای ایران

پیام جوان: به گزارش رادیو فردا، همزمان با افزایش بهای دلار در ایران که روز یکشنبه به رکورد تاریخی ۳۳ هزار تومان رسید، سه‌راه امین‌حضور تهران صحنه تجمع اعتراضی کسبه و بازاریان و حضور چشم‌گیر نیروی انتظامی برای متفرق کردن معترضان بود.

گفته می‌شود این تجمع که در اندک زمانی با حمله مأموران انتظامی و امنیتی مواجه شده، در اعتراض به افزایش بی‌ضابطه مالیات بخش خصوصی شکل گرفته است.

ویدئوهای منتشرشده در توئیتر نشان می‌دهد که گروهی از کسبه و مردم با سر دادن شعار «ببندید، ببندید» از صاحبان کسب‌وکارها و مغازه‌ها می‌خواهند که اعتصاب کنند و به تجمع اعتراضی آنان بپیوندند.

برخی گزارش‌های تأیید نشده نیز از افزایش قیمت دلار و رسیدن آن به رکورد تاریخی ۳۳ هزار تومان در روز یکشنبه به‌عنوان جرقه این اعتراض حکایت دارد.

در یکی از ویدئوهایی که کانال تلگرامی «اعتراض مدنی بازار» منتشر کرده، ورود موتورسواران نیروی انتظامی به صحنه تجمع برای متفرق کردن معترضان گزارش می‌شود با این توضیح شهروندگزارشگر که «رهبر درمانده حمله کرد».

دلار که روز شنبه رکورد تاریخی خود در مقابل ریال ایران را شکسته و به بالاترین سطح رسیده بود، در معاملات روز یکشنبه تا ۳۳ هزار تومان هم معامله شد که نسبت به بهای متوسط روز شنبه ۲۵۰ تومان افزایش داشت.

در یکی از ویدئوها حضور چشمگیر مأموران نیروی انتظامی و برخورد خشن آن‌ها با معترضان و حتی عابران گذری در محدوده‌ سه‌راه امین‌حضور تهران برای متفرق کردن‌شان دیده می‌شود.

  The Technology 202: Andrew Yang says Uber, Lyft protests show why it's urgent Democrats debate future of work

شکل‌گیری تجمع کسبه در امین‌حضور تهران هم‌زمان است با برگزاری تجمعات بازنشستگان تأمین اجتماعی در شماری از شهرهای ایران از جمله کرمانشاه، اهواز، اصفهان، اراک، ساری، بندرعباس، مشهد، بروجرد، اردبیل و تهران که به افزایش ۱۰ درصدی حقوق خود اعتراض دارند.

بر اساس ویدئوهای منتشرشده، معترضان در بندرعباس شعار «مرگ بر دولت بی‌کفایت»، در اصفهان شعار «حسین حسین شعارشون، دروغ پشت‌کارشون» و در کرمانشاه شعار «مرگ بر رئیسی» سر دادند.

با استفاده از تصاویر و گزارش‌های شهروندی در شبکه‌های اجتماعی – رادیو فردا

دیدگاهتان را بنویسید

همراهان پیام جوان