• Home
  • >
  • ورزشی
  • >
  • دو ملی پوش شطرنج ایران در رقابت‌های مسترز شارجه به تساوی رسیدند

دو ملی پوش شطرنج ایران در رقابت‌های مسترز شارجه به تساوی رسیدند

پیام جوان: به نقل از ایسنا، پویا ایدنی و سیدمحمد امین طباطبایی دو ملی پوش شطرنج ایران که در رقابت‌های مسترز شارجه حضور دارند، در دور هشتم این مسابقات به مصاف حریفان خود رفتند. سیدمحمد امین طباطبایی در دور هشتم این رقابت‌ها به مصاف پاول پونکراتوف (نماینده روسیه که با پرچم فدراسیون جهانی در این رقابت‌ها حضور دارد) رفت و به تساوی رضایت داد. این تساوی درحالی برای نماینده ایران به دست آمد که طباطبایی با ریتینگ ۲۶۵۰ در این رقابت‌ها حضور دارد و حریف روسی او در دور هشتم دارای ریتینگ ۲۶۲۴ بود.

پویا ایدنی دیگر ملی پوش شطرنج ایران در دور هشتم این مسابقات مقابل حریفی از هند به تساوی رسید. ایدنی که دارای ریتینگ ۲۶۳۵ است مقابل حریف خود با ریتینگ ۲۶۵۹ به تساوی رضایت داد.

باتوجه به نتایج کسب شده توسط شطرنج‌بازان ایران، طباطبایی و ایدنی به ترتیب در رده‌های دوازدهم و شانزدهم این رقابت‌ها با ۵ امتیاز ایستاده‌اند. طباطبایی در هشت مسابقه خود به سه پیروزی، چهار تساوی و یک شکست دست یافته است. همچنین ایدنی در این رقابت‌ها به سه پیروزی، چهار تساوی و یک شکست رسیده است. عبدوستاروف شطرنج باز ازبکستانی با ۶.۵ امتیاز صدرنشین این رقابت‌ها است.

به گزارش ایسنا، پنجمین دوره رقابت‌های مسترز شارجه در ۹ دور کار خود را دنبال می کند. این رقابت ها که در امارات و در شهر شارجه برگزار می شود با حضور ۸۰ شطرنج باز کار خود را دنبال می کند.

پیش از این پرهام مقصودلو مرد شماره یک شطرنج ایران برای رقابت در این مسابقات اعلام حضور کرده بود اما این شطرنج باز در نهایت تصمیم گرفت که در این رقابت شرکت نکند تا ایران در این مسابقات دو نماینده داشته باشد. طباطبایی که بخت سیزدهم قهرمانی این رقابت ها به شمار می رود مدافع عنوان قهرمانی هم به حساب می آید چرا که این شطرنج باز در سال ۲۰۲۱ به مقام قهرمانی این رقابت ها دست یافته بود.

  عدم شرکت تیم ملی والیبال ایران در مراسم رژه افتتاحیه المپیک

دیدگاهتان را بنویسید

آرشیو مقالات پیام جوان

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شوید

Newsletter Payam Javan

همراهان پیام جوان