طرز تهیه بستنی خانگی

نویسنده: فرنگیس حسینی

مواد لازم بستنی توت فرنگی

خامه صبحانه و یا خامه قنادی: 2 الی 3 قاشق غذاخوری

شیر: 1 لیوان

توت فرنگی: 250 گرم + چند توت فرنگی جدا گانه برای تزیین

طرز تهیه بستنی توت فرنگی

ابتدا توت فرنگی ها را بشویید و بگذارید تا آب آن ها خوب خشک شود. سپس برگ و دم 250 گرم از توت فرنگی ها را جدا کرده و داخل ظرفی بریزید و برای حدود 4 ساعت در فریزر قرار دهید تا منجمد شود. مابقی توت فرنگی ها را برای تزیین در یخچال بگذارید. بعد از 4 ساعت توت فرنگی ها را از فریزر خارج کرده و به همراه شیر و خامه داخل غذاساز بریزید و دستگاه را روشن کنید تا همه مواد با هم ترکیب شوند. سپس مایه بستنی را برای 8 ساعت در فریزر قرار دهید تا بستنی آماده شود. بستنی را بعد از 8 ساعت از فریزر خارج کرده و برای 10 دقیقه کنار بگذارید تا کمی نرم شود. سپس یک اسکوپ از بستنی را داخل ظرف بستنی خوری قرار داده و با توت فرنگی تازه تزیین کنید و سرو نمایید.

مواد لازم بستنی هلو

شیر: 1 لیوان

هلو: 500 گرم + یک عدد برای تزیین

خامه قنادی یا صبحانه: 2 تا 3 قاشق غذاخوری

طرز تهیه بستنی هلو

ابتدا هلوها را شسته و بگذارید تا آب آن ها گرفته شود سپس هلو ها را پوست گرفته و چهار قاچ کنید و هسته آن ها را خارج نمایید. هلوها را خرد کرده و داخل یک ظرف بریزید و به فریزر منتقل کنید تا برای 4 ساعت بماند و یخ بزند. هلو یخ زده، شیر و خامه را داخل غذاساز بریزید و دستگاه را روشن کنید تا مایه بستنی یکدست شود. در این مرحله طعم مایه را بچشید اگر دوست داشتید کمی شکر اضافه کنید.

  سرمقاله ژوئن ۲۰۲۱: ابتذال شر - قسمت اول

مایه بستنی را در یک ظرف درب دار بریزید و برای 8 ساعت در فریزر قرار دهید تا بستنی آماده شود. بعد از 8 ساعت بستنی را از فریزر خارج کرده وبرای 10 دقیقه کنار بگذارید تا کمی نرم شود. سپس با اسکوپ از بستنی بردارید و در ظرف بستنی خوری قرار دهید. برای تزیین برش هایی از هلو روی آن قرار داده و سرو نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شویدهمراهان پیام جوان