• Home
  • >
  • ایران و جهان
  • >
  • گزارش‌ها از ادامه اعتراضات در شهرکرد، مرکز استان چهارمحال و بختیاری خبر می‌دهند

گزارش‌ها از ادامه اعتراضات در شهرکرد، مرکز استان چهارمحال و بختیاری خبر می‌دهند

پیام جوان: به نقل از رادیو فردا، گزارش‌های رسیده از ایران حاکی است که معترضان در شهرکرد، مرکز استان چهارمحال و بختیاری، شامگاه یکشنبه ۲۵ اردیبهشت به خیابان‌ها آمدند و اینترنت تلفن همراه و خانگی در این شهر نیز قطع شده است.

در همین حال ویدیوهایی هم از شامگاه یک‌شنبه در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است که گفته می‌شود مربوط به سرکوب اعتراض‌های مردمی در سورِشجان مرکز بخش لاران در شهرکرد، هم‌چنین کازرون در استان فارس است.

در ویدیوهای دیگری نیز استقرار خودروهای آتش‌نشانی در مناطق مختلف هَفشِجان با هدف سرکوب اعتراض‌ها دیده می‌شود.

شهرهای مختلف ایران در روزهای گذشته و در اعتراض به افزایش شدید قیمت کالاهای اساسی و قطع یارانه‌ها صحنه اعتراضات مردمی و درگیری بین معترضان به سیاست‌های جمهوری اسلامی و نیروهای امنیتی بوده است.

به گزارش منابع غیر حکومتی و اطلاعات منتشرشده در شبکه‌های اجتماعی، تاکنون در اعتراض‌های اخیر ۵ تن کشته شدند که کشته شدن دو تن از آنها را منابع حکومتی هم تأیید کرده‌اند.

بنابر گزارش‌های غیررسمی، امید سلطانی در اندیمشک، حمید قاسم‌پور و بهروز اسلامی در فارسان، هادی سعادتپور در هفشجان و پیش علی غالبی حاجیوند در دزفول، ۵ فرد کشته‌شده اعتراضات اخیر هستند. گفته می‌شود که از خانواده سعادتپور اعتراف اجباری گرفته شده است که بگویند پسرشان بسیجی بوده است.

رسانه‌های دولتی هیچ گزارشی در مورد حوادث یکشنبه شهرکرد نیز منتشر نکرده‌اند ولی برخی کاربران شبکه‌های مجازی که بستگان آن‌ها در شهرکرد هستند، از وضعیت این شهر ابراز نگرانی کرده‌اند.

  Magnitude 6.3 earthquake hits city in southwest Japan

دیدگاهتان را بنویسید

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شویدهمراهان پیام جوان