• Home
  • >
  • ورزشی
  • >
  • لیونل مسی، جایی در بین نامزدهای دریافت جایزه بهترین بازیکن لیگ فرانسه ندارد

لیونل مسی، جایی در بین نامزدهای دریافت جایزه بهترین بازیکن لیگ فرانسه ندارد

پیام جوان:​​​​​​​​​​​​​​ به گزارش “ورزش سه”، مسی تابستان سال گذشته از بارسلونا جدا شده و به عنوان بازیکن آزاد با قراردادی دو ساله به پاری سن ژرمن ملحق شد.
این جدایی تاثیر بسیاری روی این بازیکن داشت و او در هفته‌های ابتدایی به هیچ وجه نتوانست درخشش همیشگی خود را در ترکیب این تیم تکرار کند.
همین موضوع باعث شده که این ستاره آرژانتینی جایی در فهرست نامزدهای بهترین بازیکن لیگ فرانسه نداشته باشد و بسیاری نیز باور دارند که با توجه به عملکرد او، چنین اتفاقی چندان باعث تعجب و شگفتی نیست.
این در حالی است که مسی در طول دوران حضورش در بارسلونا چنین شرایطی را تجربه نکرده و از سال 2009 تا سال گذشته، هر سال برای دریافت این جایزه نامزد شده بود. او در طول 13 فصلی که از انتخاب بهترین بازیکن لالیگا می‌گذرد، 9 بار موفق به دریافت این جایزه شده بود که رکوردی درخشان به حساب می‌آید.

او همچنین یازده فصل به عنوان بهترین مهاجم لیگ انتخاب شد و تنها در فصل 14-2013 این کریستیانو رونالدو بود که بالاتر از او قرار گرفت و در فصل 20-2019 نیز کریم بنزما این عنوان را از آن خود کرد.
رونالدو و بنزما در این دو فصل جایزه بهترین بازیکن را نیز از آن خودشان کردند، هرچند مسی باز هم در فهرست حضور داشت و در سال 2014 سوم شد و در سال 2020 در رده دوم جای گرفت.
با این حال به نظر می‌رسد که شرایط برای او در پی اس جی بسیار فرق کرده است. مسی این فصل در 23 دیداری که با پیراهن پی اس جی در لیگ فرانسه انجام داد تنها چهار گل به ثمر رساند که کمترین تعداد گل زده شده از سوی این بازیکن از فصل 05-2004 تا به حال است که اولین فصل حضور او در بارسلونا بود.

  با اعلام یک رسانه اماراتی، جدایی مهدی قایدی مهاجم ایرانی از تیم شباب الاهلی قطعی شد

دیدگاهتان را بنویسید

همراهان پیام جوان