• Home
  • >
  • ورزشی
  • >
  • اظهار نظر رونالد کومان درباره‌ی وضعیت فعلی بارسلونا و حمایتش از ژاوی

اظهار نظر رونالد کومان درباره‌ی وضعیت فعلی بارسلونا و حمایتش از ژاوی

پیام جوان: به گزارش “ورزش سه”، پس از 11 هفته از لالیگا بود که رونالد کومان از بارسلونا اخراج شد. شکست 1-0 در زمین رایووایکانو صبر خوان لاپورتا رئیس بارسا را تمام کرد و او در نهایت ژاوی را جانشین مرد هلندی کرد. کومان فصل گذشته توانسته بود بارسا با قهرمان کوپا دل ری کند ولی در لالیگا رتبه سوم را کسب کرد. لاپورتا فصل جاری را به خاطر مشکلات اقتصادی و نبود گزینه ای مطمئن، با کومان شروع کرد ولی روند نزولی تیم چاره ای جز برکناری وی باقی نگذاشت.

کومان امروز برای اولین بار پس از اخراج از بارسلونا در اسپانیا نشستی خبری برگزار کرد و در حاشیه افتتاح یک تورنمنت فوتبالی خیریه گفت: «دلم برای بارسا و وضعیت فعلی اش می سوزد. واقعیت این است که شرایط بارسا هیچ تفاوتی با دوران حضور من در این باشگاه ندارد و همه چیز یکسان است. این نشان می دهد که همیشه تغییر مربی چاره‌ساز نیست و تضمینی برای پیشرفت و بهتر شدن اوضاع محسوب نمی شود. مشاهده این شرایط بارسا برایم دردناک است ولی انتقادی ندارم و تنها چیزی که می خواهم، حمایت از ژاوی است. شرایط فعلی بارسا همین است و مربی همیشه مقصر نیست. من هرگز حمایت کامل رئیس باشگاه را با خود نداشتم و امیدوارم لاپورتا درس گرفته باشد و از ژاوی بیشتر و بهتر حمایت کند. حمایت قاطع و کامل از ژاوی را می خواهم. او اسطوره بارسلوناست و یک مربی بسیار خوب. فردی که بارسا را خوب می شناسد و کمترین تقصیر را در وضعیت فعلی تیم دارد.»

کومان در مورد اتهاماتی مثل بارسا با او از فلسفه اش دور شده بود، گفت: «مربیان را نمی شود باهم مقایسه کرد. روش های مختلفی برای پیروز شدن وجود دارد. بارسا با من فاتح کوپا دل ری شد و امروز دیگر یک سیستم همیشگی برای تیم ها نمی توان تعریف کرد. بارسا مشکل اقتصادی دارد و نمی تواند بهترین های دنیا را جذب کند. الان سیتی و لیورپول بهترین های دنیا هستند اما این تنها به خاطر بازیکنان و مدیران یا کادر فنی نیست. دلایل زیادی برای موفقیت یک تیم فوتبال وجود دارد.»

  کسب ۲۵ مدال توسط قایقرانان ایرانی در مسابقات قهرمانی آسیا

بی اعتمادی لاپورتا: «به احترام بارسا در این مدت زیاد در مورد باشگاه صحبت نکرده ام و درست هم نیست که در هر مصاحبه از من چنین سوالاتی مطرح شود. من در باشگاه های زیادی مربیگری کرده ام و می دانم اگر اوضاع مطابق میل مدیران باشگاه پیش نرود، همیشه خطر اخراج وجود دارد. این را در بارسلونا به خوبی درک کردم. در مورد من شرایط کمی متفاوت هم بود. به من خبر می رسید که رئیس در محافل خصوصی از من خوب صحبت نمی کند و به توانایی هایم تردید دارد. معتقدم اگر انتقادی است، باید رودرو با مربی مطرح شود ولی در بیرون از او حمایت کنند. اگر از مربی تان حمایت نکنید، همه چیز پیچیده و سخت می شود.»

اعتماد به پدری: «بله، خیلی زود متوجه کفیت بالای پدری شدم. برایم مهم نیست بازیکن 16 سال دارد یا 36 سال. اگر خوب و باکیفیت باشد، وارد ترکیب خواهد شد.»

پیشرفت بارسا با ژاوی: «قطعا در برخی زمینه ها بارسا بهتر شده است. سه مهاجم بزرگ را در زمستان جذب کردند و وضعیت خط حمله کاملا متفاوت شد. نباید دوره من را با ژاوی مقایسه کرد. وقتی من رفتم، بارسا هشت امتیاز با صدر فاصله داشت و این فاصله حالا دو برابر شده است. گفتم که مقایسه درست نیست چرا که همه چیز برای ژاوی هم مهیا نبوده است. کار او هم مثل من سخت بوده و معتقدم نتایج بازی‌های خانگی اخیر بارسا و شکست هایش نمی تواند بی دلیل باشد. نباید به مردم دروغ گفت. این واقعیت امروز بارسلوناست. بارسا برای بازگشت به روزهای خوبش نیاز به زمان دارد. به همین دلیل از همه می خواهم آرام و صبور باشند. باید به اهداف درازمدت فکر کرد و نه به افتخارات گذشته. باید اعتماد داشته باشیم و از مربی حمایت قاطع کنیم.»

  تمجید دوباره‌ی رونالدو به عنوان بهترین بازیکن تاریخ

برکناری زودهنگام: «نمی خواهم یکسری مسائل را تکرار کنم ولی واضح است که روزهای سختی بر من گذشت. مربی بارسلونا بودن بسیار دشوار است و ژاوی هم این را می داند. گفتم که باید از ژاوی حمایت کرد و برایش بهترین ها را می خواهم.»

افت فرانکی دی یونگ: «بارسا قصد فروش دی یونگ را ندارد چرا که او بازیکن بزرگی است. یک هافبک خوب و مسلط. من تردیدی به او نداشتم و امیدوارم به روزهای خوبش برگردد.»

آینده بارسا: «من عاشق بارسلونا هستم و این تغییری نکرده است. اینجا دوستان و حامیان زیادی دارم. امیدوارم بارسا به روزهای اوجش برگردد و جام های مهمی ببرد. با ژاوی، جوردی کریف و دیگران بارسا می تواند موفق شود.»

بازگشت احتمالی به بارسا: «خیر، من قرار است مربی تیم ملی هلند شوم. اکنون فقط به هلند فکر می کنم، به لذت بردن از زندگی تا ژانویه و جانشینی فان خال.»

ارزیابی کلی: «من می توانم از دوران مربیگری ام در بارسا یک کتاب بنویسم. اتفاقات زیادی برای ما رخ داد. با معضل کرونا روبرو شدیم. برای مدتی باشگاه بدون رئیس بود و مسئولیت سخنگوی باشگاه نیز به من واگذار شد. نمی توانستیم با بازیکنانی که می خواستیم قرارداد ببندم چون مشکل فرپلی مالی وجود داشت و جدایی لیونل مسی و از دست دادن گریزمان در روز پایانی انتقالات را هم اضافه کنید. از من برای جذب لوک دیانگ انتقادات زیادی شد. برای من او همیشه بازیکنی بوده که در پستش مفید و عالی کار کرده است. خوشبختانه او با گل هایش 6 امتیاز برای بارسا کسب کرده و ثابت شد خرید بدی نبوده است. به شخصه هرگز حس یک مربی شکست خورده را ندارم.»

  مورینیو: تیم ملی ایتالیا با روبرتو مانچینی کاملا پیشرفت کرده است

 

دیدگاهتان را بنویسید

همراهان پیام جوان