• Home
  • >
  • زندگی
  • >
  • کاری که می‌توانید هنگام اُفت قند خون انجام دهید

کاری که می‌توانید هنگام اُفت قند خون انجام دهید

پیام جوان: افرادی هستند که رژیم غلط غذایی برای لاغری دارند، غذا نمی‌خورند، ورزش می‌کنند و حرکت دارند، اما می‌توانند یک دفعه افت قندی داشته باشند که باید این افراد شربت قند بخورند و اگر دسترسی دارند سرم قندی هم تزریق کنند.

به گزارش فرتاک، قند خون پایین می‌تواند خیلی خطرناک و حتی موجب مرگ در افراد شود که با دیدن علائم آن باید به پزشک مراجعه کنید.

کم بودن قند خون می‌تواند فرد را فوری از بین ببرد؛ مثلا فردی سر کار باشد و بی‌حال شود و به علت دکتر نرفتن باعث مرگش شود. باید در مصرف دارو و انسولین دقت کرد و بر اساس دستور پزشک اقدام کنیم؛ چراکه بیشتر افراد دیابتی که فوت می‌کنند در اثر افت قند خون است نه بالا رفتن قند.

هنگام پایین آمدن قند خون، فرد اول عرق می‌کند، بدنش سرد می‌شود، ط‌پش قلب، احساس ضعف، بی‌حالی و کوفتگی می‌کند و روی زمین می‌افتد و دیگر قادر به صحبت کردن نیست.

معمولا پزشکان برای بیماری که سابقه دیابت دارد و انسولین مصرف می‌کند، ابتدا سرم قندی تزریق می‌کنند.

به چنین فردی باید ابتدا شربت قند دهند؛ البته اگر قند خون ۵۰ یا ۴۰ باشد با خوردن یک لیوان آب قند بالا می‌آید و باید بلافاصله نزد پزشک برود.

افرادی هستند که رژیم غلط غذایی برای لاغری دارند، غذا نمی‌خورند، ورزش می‌کنند و حرکت دارند، اما می‌توانند یک دفعه افت قندی داشته باشند که باید این افراد شربت قند بخورند و اگر دسترسی دارند سرم قندی هم تزریق کنند.

 

  تازه‌ترین آمار رسمی تعداد مبتلایان به کرونا در ایران طی ۲۴ ساعت گذشته

دیدگاهتان را بنویسید

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شوید

Newsletter

همراهان پیام جوان