• Home
  • >
  • ایران و جهان
  • >
  • دانمارک ایران را به تلاش برای جاسوسی از این کشور متهم کرد

دانمارک ایران را به تلاش برای جاسوسی از این کشور متهم کرد

پیام جوان: به گزارش رادیو فردا، سرویس اطلاعات و امنیت دانمارک روز پنج‌شنبه، ۲۳ دی، با انتشار گزارشی کشورهایی چون روسیه، چین و ایران را به «تلاش برای جاسوسی» از این کشور متهم کرد.

به‌گزارش رویترز به نقل از سرویس اطلاعات و امنیت دانمارک، سرویس‌های اطلاعاتی خارجی، «از جمله چین، روسیه و ایران، در تلاش‌اند تا با دانشجویان، محققان و شرکت‌ها ارتباط برقرار کنند تا از اطلاعات مربوط به فناوری و پژوهش‌های دانمارکی استفاده کنند».

این نهاد اطلاعاتی جزئیات بیشتری در این مورد اعلام نکرده، اما در گزارش خود افزوده است: «نمونه‌های متعددی از تلاش برای جاسوسی از دانمارک وجود داشته است.»

در این گزارش همچنین به‌طور کلی هشدار داده شده که تهدید جاسوسی از سوی برخی کشورها در دانمارک، «از جمله در منطقه قطب شمال که در آن قدرت‌های جهانی برای منابع و مسیرهای دریایی تحرک دارند»، افزایش یافته است.

موضوع تلاش جمهوری اسلامی برای جاسوسی فناوری و پژوهشی در کشور دانمارک نخستین بار است که مطرح می‌شود، اما این موضوع برای برخی کشورهای دیگر پیشتر بارها مطرح شده که پرسروصداترین آن‌ها مربوط به جاسوسی از اسرائیل است.

در تازه‌ترین مورد، سازمان امنیت داخلی اسرائیل، شین‌بث، روز گذشته، ۲۲ دی، اعلام کرد که یک «مأمور اطلاعاتی» جمهوری اسلامی ایران را شناسایی کرده که از طریق برقراری تماس با زنان اسرائیلی در شبکه‌های اجتماعی به آن‌ها برای «جاسوسی» پول داده است.

رسانه‌های اسرائیلی گزارش دادند که در همین ارتباط چهار زن و یک مرد دستگیر شده‌اند.

  رشد چشمگیر تکواندوکاران ایران در رنکینگ المپیکی

دیدگاهتان را بنویسید

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شویدهمراهان پیام جوان