• Home
  • >
  • ورزشی
  • >
  • گزارشی از وضعیت تیم‌های لیگ برتر بسکتبال ایران پس از ۲۲۲ بازی

گزارشی از وضعیت تیم‌های لیگ برتر بسکتبال ایران پس از ۲۲۲ بازی

پیام جوان: به گزارش ورزش سه به نقل از مهر، سی و پنجمین دوره مسابقات بسکتبال لیگ برتر باشگاه های ایران که ۲۴ مهرماه با حضور ۱۶ تیم آغاز شد به مرحله ای رسیده که تیم های شرکت کننده هر دو دیدار رفت و برگشت خود در مرحله مقدماتی را برگزار کرده اند جز سه تیم.

این دیدارها به جامانده از هفته هایی است که ابتلای بازیکنان ذوب آهن به ویروس کرونا باعث لغو اجباری دیدارهای این تیم شد. برخی دیدارهای معوقه اصفهانی ها طی روزهای گذشته برگزار شد، قرار بود امروز پنجشنبه و شنبه آینده هم دو دیدار دیگر این تیم برابر مس کرمان و شهرداری گرگان هم برگزار شود اما زمان برگزاری هر یک از این دو دیدار معوقه درگروه «الف» یک روز به تاخیر افتاده است.

بدین ترتیب پرونده لیگ برتر بسکتبال در مرحله مقدماتی یکشنبه هفته آینده بسته خواهد شد این در حالی است که شامگاه سه شنبه دیدارهای گروه «ب» به طور کامل تمام شد.

در این گروه از مسابقات مهرام و شیمیدر که از ابتدای فصل رقیبان اصلی یکدیگر به حساب می آمدند با امتیاز مشابه ۲۶ به ترتیب در رده های اول و دوم قرار گرفته اند. اکسون تهران و صنایع هرمزگان هم هر یک صاحب ۱۷ امتیاز هستند و در رده های پایانی هفتم و هشتم جدول ایستاده اند.

در گروه «الف» لیگ برتر بسکتبال هم شهرداری گرگان با وجود دیدار معوقه ای که برابر ذوب آهن دارد صدرنشین گروه است. گرگانی ها برای حفظ این جایگاه باید برنده دیدار معوقه خود با ذوب آهن باشند در غیر این صورت بقای آنها در رده نخست به اما و اگر کشیده می شود.

  کسب یک طلا و دو برنز تیم ملی کشتی فرنگی ایران در روز نخست مسابقات قهرمانی آسیا 2022

البته که نتیجه دیدارهای معوقه در وضعیت سه تیم دیگر هم تاثیرگذار است و از جمله نظم آوران سیرجان که اصلا برگزارکننده این دیدارها نیست؛ نظم آوران فعلا تیم دوم جدول است و با هر نتیجه ای که در دیدارهای معوقه رقم بخورد از این جایگاه سقوط خواهد کرد اما اینکه چه تیمی جایگزینش شود به عملکرد ذوب آهن بستگی دارد. اگر ذوب آهن برنده هر دو دیدار معوقه خوذ باشد تفاضل گل میان این تیم با شهرداری گرگان و نظم آوران سیرجان با مس کرمان تعیین کننده جایگاه های نهایی آنها خواهد بود در غیر این صورت طبق روال معمول، امتیازها تعیین کننده خواهند بود.

در هر صورت اینکه تا به امروز ۲۲۲ بازی در مرحله مقدماتی لیگ برتر بسکتبال برگزار شده است. همه تیم ها سهمی از بردهای به دست آمده داشته اند به جز نیروی زمینی که با ۱۴ باخت در رده آخر گروه اول قرار دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شویدهمراهان پیام جوان