شهرداری، ساختمان بورس تهران را پلمب کرد

پیام جوان: به گزارش دویچه وله، طبق گزارش‌های اولیه ماموران شهرداری تهران با حضور مقامات شعبه منطقه دو این اداره ساعت یک بامداد روز پنجشنبه ۲۹ مهر (۲۱ اکتبر) ساختمان بورس تهران را پلمب کردند.

پس از آن، عبدالمطهر محمدخانی، رئیس مرکز ارتباطات شهرداری تهران در یک پست توییتری اعلام کرد: «بورس تهران پلمب نشده است، شهرداری درباره حق مردم و بیت‌المال با کسی تعارف ندارد.»

او نوشت که این پلمب مربوط به “در پارکینگ مدیران” ساختمان شرکت بورس تهران است. علت این اقدام، بدهی بورس تهران به شهرداری اعلام شده است. به نوشته محمدخانی بورس تهران به شهرداری “بدهی یک هزار میلیارد تومانی” دارد.

رئیس مرکز ارتباطات شهرداری تهران پس از تجمع عده‌ای از مردم در برابر در ساختمان بورس این شهر اعلام کرد که «در ورودی تالار عمومی رو به مردم باز است.»

خبرگزاری دانشجویی ایران “ایسنا” نیز با انتشار گزارشی در همین رابطه به نقل از مقام یاد شده نوشت که ورود کارمندان به ساختمان بورس از روز شنبه اول آبان ادامه خواهد داشت.

از “مذاکره” بین شهرداری و شرکت بورس سخن می‌رود. روشن نیست که چرا پیش از پلمب کردن در ساختمان یا در پارکینگ بخش مدیران، چنین مذاکره‌ای صورت نگرفته و اگر صورت گرفته، چرا ناموفق بوده است.

بر روی در ساختمان بورس چنین بنری نصب شده است: «این محل به استناد قطعی کمیسیون ماده صد شهرداری تهران به شماره ۹۹۰۶۰۱۳۴ مورخ ۱۳۹۹.۹.۹ پلمب گردیده است. در صورت فک پلمب برابر ماده ۵۳۴ قانون مجازات اسلامی جرم تلقی میگردد و برابر قوانین و مقررات با متخلفین برخورد خواهد شد.»

ساختمان جدید بورس تهران در میدان کاج سعادت آباد واقع است. می‌گویند شرکت بورس عوارض خود را به شهرداری منطقه دو پرداخت نکرده است.

  UK to lead Baltic Protector drills aimed at 'supporting European security'

سه هفته پیش نیز بورس تهران به دنبال انتشار خبر استخراج بیت‌کوین در زیرزمین ساختمان خود خبرساز شده بود.

در آن ایام مدیرعامل این شرکت ناگزیر به استعفا شد و مال‌باختگانی که به دنبال تبلیغ دولتی، اندوخته‌های خود را روانه بورس کرده بودند، خواستار توضیح مسئولان بورس تهران شده بودند.

دیدگاهتان را بنویسید

آرشیو مقالات پیام جوان

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شوید

Newsletter Payam Javan

همراهان پیام جوان