• Home
  • >
  • سیاسی
  • >
  • قوه قضاییه علت مرگ شاهد شکنجه‌های نوید افکاری را مسمومیت دارویی اعلام کرد

قوه قضاییه علت مرگ شاهد شکنجه‌های نوید افکاری را مسمومیت دارویی اعلام کرد

پیام جوان: به گزارش رادیو فردا، سه هفته پس از انتشار خبر مرگ مشکوک شاهین ناصری، زندانی غیرسیاسی در زندان بزرگ تهران و شاهد «شکنجهٔ نوید افکاری»، سخنگوی قوه قضاییه روز چهارشنبه، ۲۱ مهر، ادعا کرد دلیل مرگ او «مسمومیت دارویی» بوده است.

به‌گزارش ایسنا، ذبیح الله خداییان، سخنگوی قوه قضاییه، در نشست خبری هفتگی خود بدون ذکر هیچ جزئیات دیگری گفت: «پزشکی قانونی علت مرگ شاهین ناصری را مسمومیت دارویی اعلام کرده است.»

شاهین ناصری کارشناس بازرگانی و زندانی غیرسیاسی در زندان بزرگ تهران بود که شهریور پارسال شهادت داده بود در زمان حضور در ادارهٔ آگاهی شیراز «شاهد عینی شکنجه‌های قرون وسطایی» بر نوید افکاری بوده است.

نوید افکاری عضو پیشین تیم کشتی ایران بود که در جریان اعتراضات مرداد ۹۷ در شیراز بازداشت و به «محاربه و قتل کارمند یک نهاد امنیتی» متهم شد و با وجود ابهامات فراوانی که از سوی وکلایش اعلام شد، ۲۲ شهریور پارسال اعدام و شبانه دفن شد.

او در آخرین پیام صوتی خود از داخل زندان که به‌‌طور اختصاصی به‌دست رادیوفردا رسید و منتشر شد، گفته بود که «شاهد عینی شکنجه‌های قرون وسطایی» بر نوید افکاری بوده و تإکید کرده بود که «به‌دلیل نفرت‌پراکنی و اتهام‌زنی‌های بی‌پایه و اساس به شهروندان ایران و نقض ابتدایی‌ترین حقوق شهروندی» از سوی جمهوری اسلامی، از این رژیم «اعلام انزجار» می‌کند و «خواستار باطل شدن تابعیت خود از این رژیم» است.

بسیاری مرگ ناگهانی آقای ناصری در زندان را «مشکوک» می‌دانند و برادرش به‌‌نقل از دوستان این زندانی گفته است که او « سی‌ام شهریور در سلول انفرادی کشته شده است».

مسئولیت حفظ سلامت و جان زندانیان، چه سیاسی و چه غیرسیاسی، در زندان بر عهدهٔ مسئولان زندان است.

دیدگاهتان را بنویسید

همراهان پیام جوان

با عضویت در خبرنامه پیام جوان، در ابتدای هر ماه، نسخه الکترونیکی مجله را به صورت رایگان در ایمیل خود دریافت کنید.
Loading