• Home
  • >
  • اقتصادی
  • >
  • بررسی وضعیت قیمت دلار و سکه در بازار ایران

بررسی وضعیت قیمت دلار و سکه در بازار ایران

پیام جوان: به گزارش اقتصادنیوز، قیمت دلار در دو روز اول این هفته دو مرز حساس را از دست داد و در آخرین ساعات معاملات روز گذشته روی ۲۷ هزار و ۵۵۰ تومان قرار گرفت. قیمت دلار در شروع معاملات امروز قدری رشد کرد و روی ۲۷ هزار و ۶۱۰ تومان قرار گرفت.

قیمت دلار در ادامه دوباره افت کرد و در پایان معاملات نیمه اول روز روی ۲۷ هزار و ۵۵۰ تومان قرار گرفت.

اظهارات سخنگو و وزیر امور خارجه حاکی از آن است که ایران در حال بررسی نتایج مذاکرات وین برای بازگشت به مذاکرات است، وزیرخارجه می‌گوید در بازگشت به مذاکره تاخیری نخواهیم داشت. اما به اعتقاد فعالان بازار این به آن معنا نیست که مذاکرات به سرعت نتیجه دهد.

تحلیل‌گران معتقد بودند با عبور قیمت درهم از مرز ۷ هزار و ۶۰۰ تومان قیمت دلار، ظرفیت آن را پیدا خواهد کرد که به بالای مرز ۲۷ هزار و ۸۰۰ تومان بازگردد، قیمت درهم در شروع معاملات امروز ۷ هزار و ۵۳۰ تومان بود و حرکت معناداری به سمت مرز ۷ هزار و ۶۰۰ تومان نداشت. در نتیجه قیمت درهم صبح امروز به کمک دلار نیامد.

همچنین، امروز اولین روز هفته برای طلای جهانی بود. قیمت طلا پیش از ظهر امروز به وقت ایران ۱۷۵۴ دلار بود و حرکت محسوسی به سمت بالا نداشت. با این وجود رشد محدود قیمت دلار کمک کرد که قیمت سکه تمام رقم‌هایی بالای ۱۱ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان را به ثبت برساند.

قیمت سکه تمام عصر روز گذشته روی ۱۱ میلیون و ۷۹۰ هزار تومان بود. قیمت سکه در شروع معاملات امروز قدری رشد کرد و روی ۱۱ میلیون و ۸۳۰ هزار تومان قرار گرفت. با در نظر گرفتن قیمت ۲۷ هزار و ۶۰۰ تومان برای دلار، اندازه حباب قیمتی سکه ۳٫۷۹ درصد به دست می‌آمد که نسبتا بزرگ بود و نشان می‌داد سکه در مقابل کاهش قیمت مقاومت می‌کند.

  ورود دلار متشکل به کانال 32 هزار تومانی - دلار توافقی پایین آمد

قیمت دلار در ادامه کاهش یافت و قیمت سکه به مرز ۱۱ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان نزدیک شد. سکه در مقابل کاهش قیمت مقاومت می‌کرد، اما با توجه به اینکه قیمت دلار نزولی شده بود، از دست رفتن مرز ۱۱ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان برای سکه محتمل بود.

برای جمع‌بندی می‌توان گفت قیمت دلار که در این هفته دو مرز حساس را از دست داده بود، قدری به سمت بالا حرکت کرد، اما نتوانست به بالای مرز حساس بازگردد و دولاره نزولی شد. اظهارات وزیر امور خارجه حاکی از آن است که ایران در حال بررسی‌های لازم برای بازگشت به دور جدید مذاکرات است. قیمت طلا جهانی در شروع معاملات امروز حرکت معناداری به سمت بالا نداشت، اما قیمت سکه تحت تاثیر رشد قیمت دلار، افزایش یافت و رقم‌هایی بالای مرز ۱۱ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان را به ثبت رساند.

دیدگاهتان را بنویسید

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شوید

Newsletter

همراهان پیام جوان