• Home
  • >
  • تکنولوژی
  • >
  • گوگل پیکسل با برنامه Personal Safety ایمنی کاربرانش را تضمین می‌کند!

گوگل پیکسل با برنامه Personal Safety ایمنی کاربرانش را تضمین می‌کند!

پیام جوان: به گزارش ایتنا و به نقل از اسلش‌گیر، گوگل، اگرچه اندروید را برای طیف گسترده‌ای از شرکای OEM توسعه می‌دهد، ولی برخی قابلیتهای اختصاصی را برای گوشیهای سری Pixel خود رزرو می‌کند. به عنوان مثال، اپ Personal Safety ابزاری قدرتمند در اختیار دارندگان پیکسل قرار می‌دهد که ایمنی آنها را تضمین خواهد کرد یا، در بدترین سناریوی ممکن، در یک وضعیت اورژانسی به بستگان آنها اطلاع دهد که او در چه جایی گیر افتاده است. با این حال، گاهی حرف زدن یا حتی تماس تلفنی برای اطلاع یافتن واضح از شرایط موجود کفایت نمی‌کند، از اینرو اکنون گوگل برای کاربران پیکسل امکان ضبط ویدئو را فراهم آورده که در صورت لزوم به صورت اتوماتیک قابل ارسال به مخاطبان اضطراری است.

اپ Personal Safety هم‌اکنون قابلیت‌های مفید بسیاری دارد اما در آپدیت جدید گوگل این اپ برای کاربر این امکان را فراهم آورده که کاربر با پنج بار فشار دادن دکمه پاور حالت emergency SOS (درخواست کمک اضطراری) را فعال کند.

علاوه بر این قابلیت، این اپ اکنون می‌تواند یک کلیپ ویدئویی حداکثر 45 دقیقه‌ای ضبط کند که سپس به صورت اتوماتیک قابل ارسال به مخاطبان اضطراری است. همه این قابلیتها اختیاری هستند و کاربران می‌تواند به صورت دستی ضبط ویدئو را در هر زمان که مایل بود متوقف کند یا از ارسال آن به دیگران جلوگیری کند.

البته باید توجه داشت که یک ویدئوی 45 دقیقه‌ای طبیعتا به بسیار طولانی است و از اینرو لازم خواهد بود که بر روی گوشیتان هم فضای کافی در اختیار داشته و هم به یک اتصال اینترنتی پایدار دسترسی داشته باشید. البته خود کاربر هم می‌تواند قبل از رسیدن مدت ضبط ویدئو به 45 دقیقه آن را متوقف کند، که در برخی از شرایط اضطراری احتمال دارد چنین امکانی وجود نداشته باشد.

  حمله سایبری به بانک مرکزی ایران و چند پیام‌رسان وابسته به جمهوری اسلامی

این ویدئوها در سرورهای گوگل بکاپ‌گیری می‌شوند و به مدت هفت روز یا تا زمانی که به صورت دستی حذف شوند در آنجا باقی خواهند ماند. پیش از آنکه این موعد انقضا فرا برسد، کاربران، در صورتی که به هر دلیلی پس از حادثه نیاز به اشتراک‌گذاری این ویدئو داشته باشند، همچنان می‌توانند لینک آن را به اشتراک بگذارند.

دیدگاهتان را بنویسید

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شویدهمراهان پیام جوان