• Home
  • >
  • اقتصادی
  • >
  • دو خبر مهم که بر روی قیمت دلار امروز بازار تهران تاثیر گذاشتند

دو خبر مهم که بر روی قیمت دلار امروز بازار تهران تاثیر گذاشتند

پیام جوان:‌ به گزارش اقتصادنیوز، قیمت دلار آمریکا روز گذشته رقم‌هایی زیر ۲۷ هزار تومان را به ثبت رساند و در آخرین ساعات معاملات روی ۲۷ هزار و ۱۰۰ تومان قرار گرفت. مرزهای ۲۶ هزار و ۸۰۰ تومان و ۲۷ هزار و ۵۰۰ تومان برای دلار مهم تلقی می‌شدند و تحلیل‌گران معتقد بودند در صورت عبور قیمت دلار از مرز ۲۷ هزار و ۵۰۰ تومان حرکت آن به سمت ۲۸ هزار تومان محتمل است.

قیمت دلار در شروع معاملات امروز قدری رشد کرد و روی ۲۷ هزار و ۴۱۰ تومان قرار گرفت. قیمت دلار در پایان معاملات نیمه اول روز روی ۲۷ هزار و ۳۷۰ تومان قرار داشت و موفق نشد از مرز ۲۷ هزار و ۵۰۰ تومان عبور کند.

شایعه‌ها در مورد رئیس جدید بانک مرکزی

در شبکه‌های اطلاع رسانی مبادله ارز خبر احتمال انتصاب علی طیب‌نیا به ریاست بانک مرکزی جلب توجه می‌کند. علی طیب نیا ویز اقتصاد چهار سال اول دولت روحانی بود، این که وزیر اقتصاد دولت قبلی، ریاست بانک مرکزی دولت جدید را به عهده بگیرد از جهاتی می‌تواند روند تغییر سیاست‌های بانکی را برای دولت جدید تسهیل کند. به هر روی انتصاب طیب نیا به ریاست بانک مرکزی تنها یک گمانه‌زنی است.

قطعنامه‌ای علیه ایران صادر نخواهد شد

خبر دیگری که برای فعالان بازار جالب توجه بود، اظهارت سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در مورد نشست شورای حکام بود. بر این اساس در نشست این هفته شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی، قطعنامه‌ای علیه ایران صادر نخواهد شد. در سفر گروسی به ایران به نوعی یک تفاهم بین ایران آژانس به وجود آمد، قیمت دلار با وجود این مسئله در روز جاری نوسان‌هایی صعودی را به ثبت رساند. این مسئله احتمالا ناشی از این است که انتظارات میان‌مدت در بازار ارز به صورت جدی تغییر نکرده است و نوسان‌گیران همچنان از اخبار برجامی برای کسب سود استفاده می‌کنند.

  تاثیر تحریم‌های آمریکا بر روی بازار ارز در روز پنجشنبه 5 خرداد

دیدگاهتان را بنویسید

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شوید

Newsletter

همراهان پیام جوان