• Home
  • >
  • ورزشی
  • >
  • نائب قهرمانی ایران در مسابقات شطرنج دانشجویان آسیا

نائب قهرمانی ایران در مسابقات شطرنج دانشجویان آسیا

پیام جوان: به نقل از روابط عمومی فدراسیون ملی ورزش‌های دانشگاهی، آخرین روز از رقابت های شطرنج آنلاین دانشجویان پسر دانشگاه های آسیا برگزار و بازیکنان در ۳ دور پایانی با هم به رقابت پرداختند که در پایان تیم ایران با کسب ۲۲.۵ امتیاز نایب قهرمانی شد.

در رده بندی انفرادی که با شرکت ۵۲ دانشجو از ۱۲ کشور برگزار شد ، استاد بین المللی سید خلیل موسوی در دور هفتم پس از تساوی با بازیکن چینی، نتیجه بازی دور هشتم را به استاد بزرگ هندی واگذار کرد. موسوی با پیروزی بر استاد بین المللی سنگاپوری در دور پایانی با ۶.۵ امتیاز و با امتیاز برابر با بازیکن چین، عنوان چهارم انفرادی را کسب کرد.

استاد بین المللی مرصاد خداشناس نیز در دورهای هفتم و هشتم نتیجه بازی ها را به اساتید هندی واگذار کرد و در دور نهم، استاد بزرگ اندونزیایی را شکست داد و ۵.۵ امتیاز با ارزش برای تیم ایران کسب کرد.

مهدی غلامی اوریمی دیگر بازیکن ۵.۵ امتیازی تیم ایران در روز آخر ۲ امتیاز کامل از استاد فیده قزاقستانی و بازیکن فلسطینی کسب کرد و نتیجه بازی دور هشتم را به طاهر یوسف، بازیکن اندونزیایی واگذار کرد.

امیرحسین کاشفی نیز در دور هفتم مغلوب استاد فیده اندونزیایی شد و در دور هشتم موفق به شکست استاد فیده سوری شد. کاشفی در بازی آخر نتیجه را به استاد بین المللی هندی واگذار نمود و ۵ امتیاز برای کشورمان بدست آورد.

بر این اساس در رده بندی تیمی، تیم دانشجویان ایران با کسب ۲۲.۵ امتیاز پس از تیم هند(۲۴ امتیاز) در جایگاه دوم رده بندی تیمی قرار گرفت و تیم های مالزی و اندونزی با ۲۲ امتیاز سوم و چهارم شدند.

  میترا حجازی‌پور، استادبزرگ سابق شطرنج ایران به مقام نخست مسابقات قهرمانی فرانسه دست یافت

طبق قوانین مسابقات آنلاین، این نتایج در حال حاضر نتایج اولیه است و نتایج نهایی رقابت های دختران و پسران پس از بررسی های فنی اعلام خواهد شد.

بدین ترتیب پرونده مسابقات قهرمانی دانشجویان آسیا در سال ۲۰۲۱ با کسب عنوان نایب قهرمانی تیم دختران و احراز مقام نایب قهرمانی تیم پسران و کسب دو مدال نقره و برنز انفرادی آسیا برای صفورا قانع و طناز ازلی در بخش انفرادی دختران بسته شد.

دومین دوره مسابقات آنلاین شطرنج دانشجویان دانشگاه های آسیا ۱۱ تا ۲۲ شهریور سال جاری در دو بخش دختران و پسران به میزبانی کشور اندونزی برگزار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شوید

Newsletter

همراهان پیام جوان