• Home
  • >
  • اقتصادی
  • >
  • روند قیمت دلار و سکه در تاریخ سه شنبه ۹ شهرور

روند قیمت دلار و سکه در تاریخ سه شنبه ۹ شهرور

پیام جوان: به گزارش اقتصادنیوز، قیمت دلار در روز گذشته مسیر کاهشی را دنبال کرد و در آخرین ساعات معاملات در کانال ۲۶ هزار تومان قرار گرفت. برخی تحلیل‌گران معتقد بودند بعد از رشد ناگهانی قیمت دلار و افزایش یافتن رکورد سالانه، قیمت این ارز وارد فاز اصلاح شده است، با وجود این اظهار نظرها قیمت دلار معاملات امروز را با ثبت تغییراتی مثبت آغاز کرد و به کانال ۲۷ هزار تومان بازگشت.

قیمت دلار در شروع معاملات امروز ۲۷ هزار و ۳۷۰ تومان بود. قیمت دلار در ادامه قدری کاهش یافت و در پایان معاملات نیمه اول روز روی ۲۷ هزار و ۳۰۰ تومان قرار گرفت.

قیمت سکه در بازار ایران

قیمت طلای جهانی در اولین ساعات معاملات امروز مسیر صعودی را دنبال کرد. قیمت طلا در ساعت ۱۱ و ۱۰ دقیقه صبح به وقت ایران روی ۱۸۱۹ دلار قرار داشت. قیمت طلا به مرز ۱۸۲۰ دلار نزدیک شده بود. اما دوباره نزولی شد و در ساعات ۱۲ و ۳۰ دقیقه عصر به وقت ایران روی ۱۸۱۵ دلار قرار گرفت.

قیمت سکه تمام معاملات امروز را با قیمت ۱۱ میلیون و ۸۵۰ هزار تومان و بدون تغییر نسبت به نرخ عصر روز گذشته آغاز کرد. قیمت سکه در ساعت ۱۱ و ۱۰ دقیقه صبح روز ۱۲ میلیون و ۱۰ هزار تومان قرار گرفت. قیمت سکه تحت تاثیر رشد قیمت دلار و طلای جهانی افزایش یافت و به بالای مرز ۱۲ میلیون تومانی بازگشت اما در حفظ این مرز ناکام ماند و در پایان معاملات نیمه اول روز روی ۱۱ میلیون و ۹۸۰ هزار تومان قرار گرفت.

  کاهش ۴۰۰ تومانی قیمت دلار و یورو در بازار یکشنبه تهران - ۲۱ آذر

برای جمع‌بندی می‌توان گفت قیمت دلار آمریکا در شروع معاملات امروز به کانال ۲۷ هزار تومان بازگشت. امیدها برای احیای زود هنگام برجام از دست رفته و بعید به نظر می‌رسد اخبار برجامی این روزها بتواند قیمت دلار را نزولی کند. قیمت طلای جهانی به مرز ۱۸۲۰ دلار نزدیک شد، اما دوباره افت کرد. قیمت سکه به افزایش قیمت دلار واکنش نشان داد و بالای مرز ۱۲ میلیون تومان قرار گرفت، اما دوباره این مرز را از دست داد.

دیدگاهتان را بنویسید

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شوید

Newsletter

همراهان پیام جوان